Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Elektrik kesintileri halkı mağdur etmeye devam ediyor

Elektrik kesintileri halkı mağdur etmeye devam ediyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yaşanan elektrik sıkıntısı ilçe esnafını ve halkı mağdur etmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2014 Perşembe 21:49
Elektrik kesintileri halkı mağdur etmeye devam ediyor

Viranşehir ilçesinde elektrikte yaşanan dalgalanma ( kiriz ) ve yaşanan kesintiler nedeniyle halk mağduriyetler yaşarken en büyük mağduriyeti de esnaf ve çitçiler yaşıyor. Esnaf yaşanan dalgalanma ve kesintilerden dolayı iş yapamaz duruma geldi.

Yaşanan elektrik sıkıntılardan dolayı ilçe esnafı zarar ederken müşteriler de büyük sıkıntı yaşıyor.

Viranşehir’in Derik Caddesinde esnaflık yapan Fadıl Şan elektrikte yaşanan dalgalanma ve kesintiler nedeniyle iş yapamadıklarını belirterek,  “Ürünlerimiz çöpe gidiyor.  Dondurucu dolaplarımızda sık sık bozuluyor. Bozulmayanlar da soğutmuyor. Elektrik faturalarımızı da düzenli ödüyoruz.  Yetkililerin bir an önce bu sorunu çözmesi lazım.  “ dedi.

Viranşehir’in Kışla Mahallesinde beyaz eşya tamirciliği yapan İbrahim Halil Dolaş ise, “ Yaşanan dalgalanma ve kesintilerden dolayı iş yapamadığımız gibi müşteri de kaybediyoruz. Müşteriye bir saat sonra gel diyoruz. Fakat elektrik olmadığından veya düzensiz olduğundan müşteri akşama kadar beklemek zorunda kalıyor. DEDAŞ özelleştiğinden beri kimseyi muhatap bile almıyor. Kesinti önceleri hiçbir anons yapılmıyor. Bu durumda hem iş yapamıyoruz ve hem de müşteriye mahcup oluyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlçenin sanayi sitesinde esnaflık yapan Seydi Kutlu  da bir an önce sorunun çözülmesini istediklerini söyleyerek, “ Biz bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Kesintilerden dolayı büyük mağduriyet yaşıyoruz. İşlerimiz alt üst olmuş durumda. Müşteriye karşı büyük mahcubiyet yaşıyoruz. Bu sıkıntı nedeni ile zararımız çok büyük.”  Şeklinde mağduriyetlerini dile getirdi. (Sabri Acet-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com