Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem “Elektrik kesintileri halka zulme dönüştü”

“Elektrik kesintileri halka zulme dönüştü”

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Siverek İlçe Teşkilatı, ilçede uzun süredir devam eden elektrik kesintileri ile ilgili bir basın açıklaması düzenleyerek, elektrik kesintilerinin halka zulme dönüştüğünü belirtti.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2015 Perşembe 11:06
“Elektrik kesintileri halka zulme dönüştü”

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) İlçe Teşkilatı tarafından ilçede yaşanan ve tüm halkı mağdur eden elektrik kesintileri ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.

Parti ilçe sekreteri İzzet Güçlü imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İlçemizdeki elektrik sorunu artık içinden çıkılmaz kronik bir hal almış, insanımızın hayat kalitesini düşüren ve sabır sınırlarını zorlayan bir zulme dönüşmüştür. Sürekli yaşanan elektrik kesintileri toplumumuzun her kesimini perişan etmeye başlamıştır.  Son olarak Karacadağ bölgesine 4 gündür elektrik verilmemektedir. Ülkemizin birçok yerindeki ''Kar Tatili''  Siverek'te ''Elektrik Tatiline'' dönüşmüştür.  Öğrencilerimiz 2 gün okullardan uzak kalmışlardır. Aynı zamanda şehir merkezindeki bozuk okul trafoları tamir edilmediği için bazı okullarımızın ısınma sistemleri çalışmamakta, ayrıca sular da akmamaktadır. Dalgalı elektrik akımı ya da sürekli kesintiler, birçok evde elektronik cihazların kullanılamaz hale gelmesine sebep olmuştur. Halkımız sorunlarına karşı elektrik arıza kurumuna ulaşamamakta, bazı vatandaşlar sorunları için 155 polisi aramak zorunda kalmaktadır. Yetkili kurum ise, şikâyetlere kayıtsız kalmakta, sürekli bahaneler üreterek gerçeklerden uzak haberleri medyaya servis ederek, 220 bin nüfuslu şehrimizin imajını zedelemektedir”

Yıllardan beri süren elektrik kesintileri sorununun kökten çözülmesinin gerektiğinin belirtildiği açıklamanın devamında, “Uzun yıllardır görmezden gelinen elektrik sorunu, artık pansuman yöntemlerle, günü kurtarmaya yönelik niyetlerle çözülemeyeceği anlaşılmaktadır. Yetkili kurumların, sorunun kaynağı olarak vatandaşı göstermesi ise asla kabul edilemez. Yıllar öncesinin ihtiyacı için oluşturulmuş alt yapının, günümüz ihtiyaçlarını karşılamadığı ortadadır. Kaçak elektrik kullanımını engellemek yerine, bunu sürekli vatandaşın aleyhine bir propaganda aracı olarak kullanmak, yapılan periyodik kesintileri meşrulaştırmak amacıyla ilçe hakkında asılsız iddiaları kamuoyu ile paylaşmak,  borcunu ödeyen vatandaştan kayıp-kaçak bedelini tahsil yoluna gitmek, basit ve ucuz bir yöntemdir. Türkiye'nin elektrik ihtiyacını büyük oranda karşılayan iki büyük barajın yanı başında bulunmamıza rağmen, bu denli elektrik sorunu yaşıyor olmamız da, ayrıca düşündürücüdür. Yetkililerin ciddiyetle bu sorunu ele alıp kalıcı ve etkin çözümler üretmesini bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com