Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Elazığlı sobacılar satışlardan memnun değil

Elazığlı sobacılar satışlardan memnun değil

Elazığlı soba üretici ve satıcıları, doğalgazın gelmesiyle beraber soba satışlarında ciddi derecede düşüş olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2015 Pazar 14:24
Elazığlı sobacılar satışlardan memnun değil

Elazığlı sobacılar, doğalgazın gelmesiyle soba satışlarında çok fazla düşüşün olmasından şikayetçi

Özellikle doğalgazın gelmesiyle sobacılık mesleğinin bitme durumuna geldiğini söyleyen Ali Yıldız, “Doğalgazın gelmesiyle beraber işlerimiz yarıdan fazla düştü. Şehir merkezine zaten soba satamıyoruz. Bir tek köylere ve ilçelere satabiliyoruz. Eski işlerimiz yok. Doğalgazın gelmesiyle sobacılık mesleği tarihe karışmak üzeredir. Kar marjlarımız oldukça düştü. Kendimizi zor geçindirecek hale gelmişiz. Devlet kobilere falan destek veriyor biz de Kobilere destek için gidiyoruz ama bizi hep esnaf ve sanatkârlara yönlendiriyorlar oraya gidiyoruz oradan da alamıyoruz. Mesleğin cazibesi kalmadığı için çırak da yetiştiremiyoruz. Eskisi gibi kimse gelip sopacıda çalışmak istemiyor. Sobacılık bitmek üzere olan bir meslek haline geldi.” şeklinde konuştu.

Doğalgazın yaygınlaşması nedeniyle şehirde soba satışıyla beraber bora ve diğer soba malzemelerinin satışının da bitme aşamasına geldiğini ifade eden Necati Güralp ise, şimdilik daha çok kırsal kesime satış yaptıklarını söyledi.

Doğalgazın gelmesiyle beraber satışlarının ciddi derecede düşmesinden dert yanan Sobacı Mustafa Erkuş da, “Soba satışlarımızda doğalgaz çıktığından dolayı yüzde yetmişlik bir düşüş var.” şeklinde konuştu. (Sinan Bilici - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com