Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Elazığda Toplandılar

Elazığda Toplandılar

Giriş Tarihi: 14 Mart 2010 Pazar 20:59
Elazığda Toplandılar

 Bu kapsamda Saadet Partisi 16  Bölge toplantısı Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı M. Cüneyd Yanmaz, 16. Bölge (Elazığ-Bingöl-Tunceli-Malatya)  sorumlusu, Malatya İl Sorumlusu A. Cemal Keskin, Tunceli-Bingöl İl Sorumluları, Elazığ İl Gençlik Koll. Bşk. Erhan Yumakgil, Elazığ Merkez İlçe Geçlik Kol.Bşk. Nedim Sadak,  Malatya İl Gençlik Koll.Bşk Mücahit Karabaş, Diyarbakır İl Gençlik Kol.Bşk. Cengiz Baskın'ın  katılımları ile  Elazığ İl Başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı Elazığ İl Gençlik Koll.Bşk. Erhan Yumakgil'in selamlama konuşması ile başladı.Yumakgil Konuşmasında şunları ifade etti;

‘'8 Mart Pazartesi günü Karakoçan Başyurt merkezli depremde yaşamını yitiren hemşehrilerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Deprem dolayısı ile bölgeyi ziyaret eden Saadet Partisi ve Cansuyu Yardımlaşma Derneği yetkileri başta olmak üzere tüm siyasi parti, yardım kuruluşları, yetkililere  ve  stk'lara teşekkürlerimizi ifade ediyoruz. Ayrıca 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü dolayısıyla milli şairimiz M. Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz.

28 Şubat bitti diyorlar, hayır bizce devam ediyor. Çünkü inanç özgürlükleri, katsayı engelleri,Kuran eğitimi yasakları hala devam ediyor.Muhalefet ise meclis içindeki olumsuz tavrı haricinde  yapıcı bir üslup sergilemiyor. Chp'nin çarşaf  açılımı, zihniyet hep aynı, iki yüzlü siyaset. Mhp'de, Chp'de aynı dümen suyunda ilerleyip ikiz kardeşliklerini sürdürmeye devam ediyorlar.Şu anda Türkiye'mizin ve İslam aleminin Milli Görüşe olan ihtiyacı her zamankinden daha fazladır.Milli Görüşün tek siyasi temsilcisi olan Saadet Partimizin Değerli Genel Başkanı Sayın Prof.Dr. Numan Kurtulmuş bey, yapıcı ve yol gösterici üslubuyla meclis dışından, muhalefetin nasıl yapılması gerektiğini dosta düşmana göstermektedir.Bu yapıcı ve yol gösterici siyaset sayesinde IMF  ile anlaşma iptal edilmiştir.Allah'ın izni ile bizler Saadet Partisi iktidarında Adil Düzen Ekonomisine geçişi tekrar gerçekleştireceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yumakgil'in ardından, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı M. Cüneyd Yanmaz yaptığı basın açılamasında şu ifadelere yer verdi;

‘' Elazığ'da meydana gelen 6 şiddetinde ki depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifa ve bu vatandaşlarımızın yakınlarına da sabr-ı cemil temenni ediyorum.

Bilindiği gibi ülkemiz büyük ve aktif fay hatları üzerinde bulunmaktadır. Deprem ülkemizin ihmal edilemez bir gerçeğidir. Bu nedenle depreme karşı alınması gereken tedbirler büyük önem taşımaktadır. Ancak depreme hazırlanmak, yeterli çadıra sahip olmak demek değildir. Aynı zamanda binaların yıkılmasını önleyecek tedbirlerin alınmasıdır. Bu nedenle can ve mal kaybını önlemeye yönelik çalışmalar büyük bir titizlikle ve vakit geçirmeden tüm ülkemizde uygulamaya konulmalıdır.

Asırlardır Millet-i Sadıka olarak isimlendirdiğimiz Ermenilerle, Osmanlı arasındaki problemi çözmek istememektedirler;

Her yıl bir takım lobiler tarafından temcit pilavı gibi gündeme getirilen ve geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletlerinin Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinde ve İsveç Meclisinde kabul edilen 1915 Olayları sözde Ermeni Soykırımına ilişkin iddiaların kabul edilmesine dair kararlar, bu olayların aydınlatılması için yapılan uygulamalar değil, bölgenin ve dünya siyasetinin önemli bir gücü olan Türkiye'nin üzerinde siyasi kontrol mekanizması kurmak için, dış güçler ve derin çetelerin gündeme getirilen uygulamalarıdır. Asırlardır Millet-i Sadıka olarak isimlendirdiğimiz Ermenilerle, Osmanlı arasındaki problemi çözmek istememektedirler. Bütün bu dış güçler, bu konu ile Türkiye üzerinde nasıl bir baskı kurarızın telaşındadırlar. Ancak bir takım kesimlerin bu anlamsız ve boş arayışları asla hiçbir şekilde sonuç vermeyecektir.

İlla bir soykırım aranmakta ise, 1915 yılından biraz daha geriye gitmek gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinde, federal hükümetler kurulmadan önce Amerikalı Kızılderililere ne tür soykırımlar yapıldı, bunun araştırılması gerekmektedir.

Maalesef  ki hükümet bu süreci iyi takip edememiş eksik işler yapmıştır. Ermenistan açılımı konusunda, hazırlıksız ve iyi planlanmamış bir süreci başlatmıştır. Komşularla sıfır problem iyi bir temennidir. Ancak komşularla sıfır problemi sadece Türkiye'nin istemesi yeterli değildir. Komşularımız bizimle sıfır problem istemiyorsa, bütün bunlar taviz vermekten başka bir şey değildir.

Hükümete  3 öneri;

Sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili olarak Saadet Partimizin Muhterem Genel Başkanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş beyefendinin açıklamış olduğu gibi biz Saadet Partili gençler olarak ta  Hükümete şu 3 önerimizi tekrar hatırlatmak istiyoruz.

1-      İmzalanan protokoller başta olmak üzere Ermenistan açılım süreci bir müddet tehir edilmelidir. Bu Türkiye'nin sürece hakim olması açısından çok önemlidir.

2-      ABD ile stratejik müttefikliğin yeniden gözden geçirileceği, Hükümet tarafından bütün dünyaya ilan edilmelidir.

3-      Hükümet, bütün muhalefet partileriyle görüşme sağlayarak; bu konuda ciddi, yeni, tutarlı ve milli bir Ermenistan stratejisi oluşturmalıdır.

Sayın Genel Başkanımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş tarafından ASKON'un Genel Kurulunda Sayın Başbakan'a İMF ile anlaşma imzalanmamasını tekrar hatırlatmıştır;

Türkiye ile IMF arasında yıllardan beri süre gelen ilişkileri göz önüne getirildiğinde, uygulanan IMF politikalarının ülkemiz açısından ne kadar yanlış politikalar olduğu ve halkımızın alın terinin sürekli IMF'ye aktarıldığı ve ülkemizin sürekli bir borç kıskacı altında tutulmak istendiği ortaya çıkmıştır. Geçen gün Sayın Başbakan tarafından IMF ile yeniden bir anlaşmanın yapılmayacağı ilan edilmiştir. Türkiye'nin IMF ile olan ilişkilerinde gelinen son noktada Saadet Partimizin kararlı, tutarlı, sürekli olarak yol gösterici siyasetinin önemli payı bulunmaktadır. Saadet Partisi olarak biz, yaklaşık bir buçuk yıldır her vesile ile "Aman IMF ile yeni bir anlaşma imzalamayın" uyarısını tekrarladık. Türkiye'de tezgahın dağılmasında, halkın yoksullaşmasında 2000 yılından itibaren uygulanan IMF programlarının rolü olduğunu hep ifade ettik. Son olarak ta, geçtiğimiz günlerde Sayın Genel Başkanımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş tarafından ASKON'un Genel Kurulunda Sayın Başbakana yeniden ifade edilmiştir. Bu nedenle Hükümet tarafından IMF ile anlaşmaların durdurulduğuna ilişkin açıklaması olumlu ve sevindirici bir gelişmedir.

IMF Osmanlı Devletini diz çöktüren ve yıkılışına neden olan Duyun-u Umumiye'nin post modern adıdır;

Yıllardan beri süre gelen ilişkiler neticesinde IMF, Türkiye'den iki önemli konuda taviz vermesini istemektedir. Bunlardan birincisi, Gelirler İdaresinin özerkleştirilmesidir. IMF, zaten 2000 yılından beri yatırımları kontrol etmektedir. Gelirler İdaresinin özerkleştirilmesi Osmanlı Devletini diz çöktüren ve yıkılışına neden olan Duyun-u Umumiye'nin post modern adıdır. Saadet Partisi olarak, IMF'nin bu niyetine razı olmayacağımızı yıllardan beri söylemiştik.

İkinci husus ise şudur. IMF yıllardan beri Belediye İktisadi Teşekküllerinin özelleştirilmesini istemektedir.

Sayın Başbakan, Saadet Partisi'nin tekliflerine ve telkinlerine uygun bir cevap vermesinde Saadet Partisi'nin bu yüksek sesle karşı çıkışının çok büyük payı olmuştur.

Bunun siyaseten özeti şudur: Saadet Partisi IMF kalesini yıkmıştır.

Bunun yanında Hükümete bir teklifte daha bulunmak istiyoruz. Uygulanan ekonomi programının biran evvel terk edilmesi gerekmektedir. Eğer terk edilmezse yarın IMF'nin yeni baskıları kaçınılmaz olacaktır. Saadet Partisi olarak bizim tavsiyemiz bu çok olumlu ve doğru bir adımın kalıcı bir duruma dönüştürülmesidir. Türkiye kendi ayakları üzerinde yükselen milli bir ekonomi programı tatbik etmelidir.

Bütün bu yapıcı, telkin edici ve yol gösterici muhalefetimiz sonrasında Saadet Partisi fiilen ana muhalefet partisi haline gelmiştir;

Bütün bu yaşanan olaylar Saadet Partisi'nin Türkiye'nin fiilen ana muhalefet partisi haline gelmiştir. Gazze'deki işgal olayı karşısında milletimizin duyarlılığını yansıtan büyük mitingin ardından Sayın Başbakan Davos'ta "one minute" çıkışını yapmak zorunda kalmış, yine Doğu Türkistan ile ilgili yapmış olduğumuz büyük mitingimiz sonrasına Hükümet Doğu Türkistan ile ilgili adımlar atmak zorunda kalmış, Konya'da ki tatbikatın iptal edilmesi veya en azından İsrail'in tatbikata alınmayışı ile ilgili teklifimiz karşılık bulmuştur. Tekrar ifade etmek istiyoruz ki bütün bu yapıcı, telkin edici ve yol gösterici muhalefetimiz sonrasında Saadet Partisi fiilen ana muhalefet partisi haline gelmiştir. Saadet Partimizin bu tutumu halk tarafından teveccühle karşılanmaktadır. Bunun karşılığında Aziz Milletimiz emaneti milletin aslına iade edecek ve Saadet Partisi olarak YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE, YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE VE YENİ BİR DÜNYA için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğimizi tekrar beyan ederiz diyerek'' konuşmalarını tamamladılar..

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com