Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Elazığ'da 'İç Göç Bilgilendirme Toplantısı' yapıldı

Elazığ'da 'İç Göç Bilgilendirme Toplantısı' yapıldı

Elazığ Valiliği İl Sosyal Etüd Ve Proje Müdürlüğü tarafından tertiplenen "İç Göç Özel Uygulama Planı Toplantısı" yapıldı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 16:52
Elazığ'da 'İç Göç Bilgilendirme Toplantısı' yapıldı

Elazığ Valiliği İl Sosyal Etüd Ve Proje Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İç Göç Özel Uygulama Planı Toplantısı” yapıldı.

Vali Yardımcısı Haluk Çakmak başkanlığında yapılan toplantıya İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Ramazan Polat ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantı öncesi bir konuşma yapan İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Ramazan Polat, “Ülkemizde yaşanan iç göçün kontrol edilmesi ve yönlendirilmesi için bir göç politikası oluşturulması; göçün yol açtığı ekonomik, sosyal-kültürel ve fiziki sorunları ile asayiş ve kamu düzenine ilişkin sorunların çözümü amacıyla, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Özel Göç Uygulama Eylem Planı hazırlanmıştır.” dedi.

Polat, “Özel Göç Uygulama Eylem Planı çerçevesinde uluslararası koruma (sığınmacı) olarak bugün itibari ile ilimizde Afganistan, Irak, İran, Nijerya, Gürcistan, Libya, Pakistan ve Suriyeli olmak üzere toplamda 551 kişi bulunmaktadır. Buna ilaveten 3 bin 753 Suriyelinin ilimiz göç kayıtlarında mevcuttur.” diye belirtti.

İç Göç Özel Uygulama Planı hakkında Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir, Elazığ’da göçün tarihi ile Harput’ ta başlayan göç ve göçün beraberinde getirdiği sosyal sorunlar, konut, istihdam, uyum gösterme ve kültürel problemler başlığı altında bir sunum yaptı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com