Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Elazığ'da Hz. Hüseyin'i anma programı düzenlendi

Elazığ'da Hz. Hüseyin'i anma programı düzenlendi

Elazığ Bilge-Der tarafından Hz. Hüseyin'i anma programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 20:12
Elazığ'da Hz. Hüseyin'i anma programı düzenlendi

Elazığ Bilge Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Bilge-Der) Sanayi Mahallesi temsilciliği binasında Hz. Hüseyni anma ve anlama programı gerçekleştirdi.

Mikail Bahçeci’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, kervan ilahi gurubunun seslendirdiği ezgiler ve sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Günün anlam ve önemine binaen konuşan Mikail Bahçeci, Kerbela’da Hz. Hüseynin verdiği mücadelenin tüm Müslümanlar için örnek teşkil ettiğine vurgu yaptı. 

Hz. Hüseyin’in mücadelesinden kesitler sunarak konuşmasını sürdüren Bahçeci, şunları söyledi: “Hz. Hüseyin’in Yezid’e karşı verdiği mücadele İslam dini içindi. Eğer isteseydi dünyalık olarak Yezit tarafından en üst mertebeye getirilirdi. Ama o Allah’ın dini için savaştı. Yezit, kendi saltanatını korumak için halktan biat alırken, Hz. Hüseyin, ceddi Hz. Muhammed (sav)’in kendisine bıraktığı İslam dininin bekası için mücadele ediyordu.” dedi.

6-7 Ekim’de Yasin Börü ve arkadaşlarının yaşadığı mazlumiyeti de hatırlatan Bahçeci, “Günümüzde de Allah’ın dini için kendini ortaya koyanlar vardır. Kardeşlerimiz bir yıl önce Diyarbakır’da Allah’ın dini için kurban eti dağıtırken, zamanın Yezitleri tarafından hunharca katledildiler. Hz. Hüseyin ve yârenlerini nasıl paramparça etliler ise Yasin Börü ve arkadaşlarını öyle paramparça ettiler. İşte günümüzün Kerbela’sını onlar oluşturuyor.” dedi.

Program, yapılan dua ile sona erdi.  (Sinan Bilici/Ebubekir Yavuz-İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com