Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Elazığ Yeni İhya Der Suriyeli mültecilere soba dağıttı

Elazığ Yeni İhya Der Suriyeli mültecilere soba dağıttı

Elazığ Yeni İhya Der Suriyeli mültecilere soba ve yakacak yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2015 Cuma 11:15
Elazığ Yeni İhya Der Suriyeli mültecilere soba dağıttı

Elazığ Yeni İhya Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yeni İHYA DER) Suriye’deki savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan mültecilere soba ve yakacak odun dağıttı.

Yardımlarla ilgili bilgi veren Mehmet Zülfü Öztürk, “Hayırsever bir iş adamının bize nakit olarak vermiş olduğu paradan soba ve borularıyla beraber 95 adet soba 10 ton odun alarak Suriyeli muhacir kardeşlerimizin ihtiyacını karşılamaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Hz. Muhammed dönemindeki Ensar Muhacir kardeşliğini hatırlatan Öztürk, “Bizler her ne kadar bu kurumu bu Ensar Muhacir kardeşliğini tam olarak gerçekleştiremezsek de onların yolundan gitme adına bir nebze de olsa onları takip ederek bu kurumu bu asırda tekrar oluşturmaya tekrar canlandırmaya çaba gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Bu kardeşlerimizi unutmayalım sahipsiz bırakmayalım”

Öztürk, “Bizler burada özellikle şunu vurgulamak istiyoruz, ne olur bu kardeşlerimizi unutmayalım sahipsiz bırakmayalım. Bizler sıcak yuvalarımızda yatarken yediğimiz içtiğimiz en güzelleriyken bu kardeşlerimiz maalesef ciddi manada sıkıntı çekiyorlar.

Olaya bir de şu açıdan bakmak gerekir ki onların konumunda olabilirdik ve bu yardımı bizler değil de onlar bize yapmış olabilirdi.  Eğer bu açıdan bakarsak daha bir hassas daha ciddiyetle yaklaşmış oluruz. İşin bir de ahiret boyutu vardır. Eğer bizler bugün bu kardeşlerimizi burada sahipsiz bırakırsak, onları görmezden gelirsek Allah muhafaza alemlerin Rabbi de mahşerde bizi unutacaktır. Bizi görmezden gelecektir ki bizim için asıl felaket odur. Rabbimiz bu tür durumlardan bizleri inşallah muhafaza eylesin.” dedi.

Ayrıca hayırseverlere çağrıda bulunan Öztürk, “Lütfen bu kardeşlerimizi unutmayalım. Gerek Yeni İHYA DER olarak bizlere, gerek diğer hayır kuruluşlarına veya direk bu kardeşlerimize yardım yapmalarını tavsiyesinde bulunuyoruz. Çünkü bu gün onların başına gelenler yarın bizim başımıza da gelebilir.” İfadelerini kullandı.   (Sinan Bilici/Mustafa Daştan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com