Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat El Sanatları 1.ci etap sona erdi

El Sanatları 1.ci etap sona erdi

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2010 Salı 17:12
El Sanatları 1.ci etap sona erdi

 "Şanlıurfa Geleneksel El Sanatları Araştırma Geliştirme ve Üretim Projesi"

kapsamında El Sanatları Envanter Çalışması Araştırma Grubu Harran, Akçakale, Bozova ve Hilvan ilçesinde yaptığı birinci etap çalışmalarını tamamladı.

 Mayıs ayında Siverek, Viranşehir ve Ceylanpınar'da Envanter çalışması yapmayı planlayan grup, Şanlıurfa'da "El Emeği Göz Nuru" konseptiyle çalışan merkezi de ziyaret etti.

Burada inceleme yapan Araştırma Grubunun Başkanı yapan Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feriha Akpınarlı Şanlıurfa'nın 4 ilçesinde yaptıkları envanter çalışmalarını başarılı ve verimli bir şekilde bitirdiklerini söyledi. Mayıs ve Haziran aylarında da diğer ilçelerde envanter çalışması yapacaklarını ifade eden Akpınarlı, Şanlıurfalılara seslenerek, "Evlerinizde, çeyiz sandıklarınızda eskilerden kalma el sanatları ile ilgili ne varsa bizimle paylaşın kayıt altına alalım; böylece geleneksel sanatlarımızın yaşamasını ve gelecek nesillere kalmasını sağlayalım" dedi.

Projenin hayata geçirilmesinde kendilerini teşvik edip, destekleyen Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'a teşekkür eden Şanlıurfa Geleneksel El Sanatları Araştırma grubu Nisan ayı çalışma raporlarını da Vali Okutan'a sundu. Araştırma ve Envanter raporlarını inceleyen Vali Okutan araştırma grubundan proje kapsamında açılan Şanlıurfa Geleneksel El Sanatları Araştırma ve Geliştirme Kurs Merkezi'nin çalışmalarında rehberlik yapmalarını istedi ve çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

Bu arada birinci bölüm çalışmalarını tamamlayan heyet Mayıs ayında tekrar Şanlıurfa'ya gelmek üzere Ankara'ya hareket etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com