Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat El-Ensar Der onlarca aileye gıda yardımında bulundu

El-Ensar Der onlarca aileye gıda yardımında bulundu

Şanlıurfa Haliliye ilçesinde bulunan El-Ensar Der Eğitim kültür, yardımlaşma ve kardeşlik derneği Bir çoğu Suriyeli olan toplamda 75 aileye gıda yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2016 Pazartesi 14:17
El-Ensar Der onlarca aileye gıda yardımında bulundu

Şanlıurfa Haliliye ilçesinde bulunan dernek binasında daha önce tesbit edilmiş yoksul suriyeli mühacirlere araçlarla getirilen koliler bir bir imza karşılığında dağıtıldı.

Dernek başkanı Vedat Savaş'ın kayıtları aldı. dağıtımını ise  derneğin yönetim kurulu üyesi Murat Müjdeci yaptı.

Dağıtım onrasında açıklama yapan El Ensar Der başkanı Vedat Savaş; "Derneğimiz 2015 yılında kuruldu. Dernek olarak Suriyeli kardeşlerimize yönelik eğitim ve yardım faliyetlerinde bulunuyoruz. şu an 30 Suriyeli hocamızla derneğimizin bünyesinde 1000 öğrenciye eğitim veriyoruz. Bu öğrencilerimize hafızlık, dini bilgiler, fıkıh ve tefsir gibi dersler veriyoruz. Biz bu din kardeşlerimizin çocuklarına sahip çıkma adına ensar görevimizi yapıyoruz. Biz sahip çıkmazsak radika örgütler bu çocuklarımızı elimizden alıyorlar" dedi.

İNSANİ YARDIMLARI DA YAPIYORUZ

El- Ensar-Der başkanı Vedat Savaş konuşmasını şöyle sürdürdü; "Ramazan ayı dolayısıyla hayırseverlerden gelen yardımları mühacir kardeşlerimize dağıtıyoruz. ismini açıklanmasını istemeyen bir kardeşimiz bugün 75 koli yardım paketi gönderdi. biz de huzurunuzda Hem o kardeşimize hemde buna aracı olan Murat müjdeci kardeşimizde teşekür ediyorum" diye konuştu.

"RAMAZAN AYI YARDIMLAŞMA AYIDIR"

Ramazan ayının yardımlaşma ayı olduğuna dikkat çeken El-Ensar Der yönetim kurulu üyesi Murat Müjdeci ise yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Ramazan ayı birlik ve beraberlik ayıdır. Ramazan ayı mühacire ensar olma ayıdır. bu anlamda bu yardımları bu gariban ailelere ulaştırmamıza vesile olan ensar olma şuurundaki hayırsever işadamımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

YORUMLAR
  • yorum2016-06-20 17:57:48Ali

    Allah razı olsun suriyeli savaş mağduru ailelere yapılan yardımlar çok önemli

  • yorum2016-06-20 15:07:10müslüman

    müslümanın görevi yardımlaşmaktır.
    Allah razı olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik'te Sahnelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com