Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye El ele verip meclisi kilitlediler!

El ele verip meclisi kilitlediler!

HDP'yi yok sayan CHP'nin blok söylemi için de 'boş laf' diyen MHP, Meclis'te HDP ile aynı yönde oy kullandı ve meclisi kilitledi.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2015 Perşembe 19:49
El ele verip meclisi kilitlediler!

Irak-Suriye tezkeresi, Bakanların yemini ve RTÜK üyesinin seçimi için olağan üstü toplanan TBMM'de, MHP seçim hükümetinin bağımsız bakanlarına karşı CHP ve HDP ile aynı yönde oy kullandı. HDP'yi yok sayarak onların olduğu yerde biz yokuz diyen, Kılıçdaroğlu'nun 'yüzde 60'lık blok' söylemi için de 'boş laf' diyen Bahçeli ilk kez HDP ile aynı yönde el kaldırdı.
MHP'NİN TAVRI DEĞİŞTİ

7 Haziran genel seçimleri sonrası; HDP'nin kendileri için yok sayıldığını söyleyen, Meclis Başkanlığı seçimde Deniz Baykal'ı 'HDP destekliyor' diye desteklemeyen MHP, olağanüstü toplanan Meclis'te tavır değişti.
MHP, HDP İLE AYNI YÖNDE OY KULLANDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu seçim hükümetinde yer alan bağımsız bakanlara CHP grubunun usul tartışması açtırması üzerine yapılan oylamada; MHP, CHP ve HDP bakanların yemin etmemesi yönünde oy kullandı.
MECLİS KİLİTLENDİ

7 Haziran sonrası konuşulan yüzde 60'lık blok, bu oylamada bir araya gelerek Meclis'i çalışmaz hale geldi, kriz sonrası oturuma ara verildi.
MHP'DEN HDP'Yİ KAPATIN ÇAĞRISI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK'nın artan saldırıları sonrası HDP'yi kapatın çağrısı yapmıştı.
MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE MHP'NİN TAVRI

Meclis Başkanlığı seçiminde son turda AK Parti adayı İsmet Yılmaz ile CHP adayı Deniz Baykal'ın karşı karşıya kalmıştı. İki aday arasında oy kullanmayarak İsmet Yılmaz'ı Meclis Başkanlığı'na taşıyan MHP, Deniz Baykal'a HDP'nin oy verdiği gerekçesiyle oy vermediğini açıklamıştı.

Kaynak : Haber7

YORUMLAR
  • yorum2015-09-04 02:40:10Amele

    Haberi farklı yönde vermek de habercilikten sayılıyor. İkisi de red kullandı. Aynı yönde demek taraf söylemidir.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com