Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya El Cezire Urfa Belgeseline hazırlanıyor‏

El Cezire Urfa Belgeseline hazırlanıyor‏

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2011 Cuma 18:34
El Cezire Urfa Belgeseline hazırlanıyor‏

 

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 20. Yerel Medya Eğitim Semineri’nde seminer vermek üzere kente gelen El Cezire Türkiye Muhabiri Omar Radi Khashram’a El Cezire Televizyonu’nda “Urfa Belgeseli” yapılması teklifinde bulundu.

Başkan Fakıbaba’nın teklifine oldukça sıcak bakan El Cezire Türkiye Muhabiri Omar Radi Khashram önümüzdeki günlerde belgesel konusunu ele almak için Şanlıurfa Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelme sözü verdi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen 20. Yerel Medya Eğitim Semineri’nde "Urfa'yı Dünyaya Nasıl Tanıtırız?" konulu bir seminer veren El Cezire Türkiye Muhabiri Omar Radi Khashram, seminer sonrasında Başkan Fakıbaba ile bir süre sohbet etti.

Başkan Fakıbaba’yı yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik eden ve Urfa’yı oldukça beğendiğini ifade eden El Cezire Türkiye Muhabiri Omar Radi Khashram El Cezire Televizyonu’nda Urfa Belgesiline yer vermekten mutluluk duyacaklarını söyledi.

Seminer öncesinde Urfa sokaklarını ve tarihi turistik yerlerini gezdiğini belirten El Cezire Türkiye Muhabiri Omar Radi Khashram, Urfa’nın tarihi dokusuna hayran kaldığını Başkan Fakıbaba’ya aktardı. El Cezire Türkiye Muhabiri Omar Radi Khashram, Başkan Fakıbaba’nın projesi sayesinde Arap Dünyasını, inanç ve kültür turizminin merkezi olan Şanlıurfa’ya yönlendirebileceklerini dile getirdi.

 El Cezire Televizyonu’nda zaman zaman Şanlıurfa’ya yer verdiklerini hatırlatan Omar Radi Khashram, Başkan Fakıbaba’nın davetinden büyük mutluluk duyduğunu ve önümüzdeki günlerde kendi televizyonunda gerekli temasları kurduktan sonra Urfa’ya gelerek projeyi hayata geçirmek için görüşme yapmayı çok istediğini sözlerine ekledi.

BÖLGEDEKİ GAZETECİLERDEN FAKIBABA’YA YOĞUN İLGİ

            20. Yerel Medya Eğitim Semineri’ne katılmak üzere Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman v.b çevre illerden Şanlıurfa’ya gelen konuk gazeteciler 29 Mart 2009 yerel seçimleri “Bağımsız Belediye Başkanı” olarak kazanan Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya duydukları hayranlığı onunla fotoğraf çektirerek gösterdiler.

           DSİ Konferans Salonu’nda seminer arasında verilen zamanı Başkan Fakıbaba ile sohbet ederek geçirin çevre illerden gelen yerel gazeteciler fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com