Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ekonomik güven endeksi arttı

Ekonomik güven endeksi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Ekonomik güven endeksi Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 26,7 oranında artarak 104,99 değerine yükseldi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 10:40
Ekonomik güven endeksi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu’ndan (TÜİK) yapılan açıklamada, Ekonomik güven endeksi Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 26,7 oranında artarak 82,87 değerinden 104,99 değerine yükseldiği belirtildi. Ekonomik güven endeksindeki artışın, endeksi oluşturan tüm güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandığı ifade edildi.

TÜİK verilene göre, tüketici güven endeksi Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 22,9 oranında artarak, 77,15 değerine yükseldi. Reel kesim güven endeksi ise yüzde 6,4 artarak 110,30 değerini aldı. Perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 5,9 artarak 105,29 değerine yükseldi. İnşaat ve hizmet sektörü güven endeksleri, Ekim ayına göre sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 1,9 oranında artarak 84,29 ve 100,04 değerlerine ulaştı. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com