Advert
Advert
Advert

"Ekonomide kaybedilen zaman bir an önce telafi edilmelidir"

​Adanalı işadamları, kurulacak hükümetin güvenlik, ekonomi ve kalkınma konusunda kaybedilen zamanı telafi etmesi gerektiğini belirtti.

Seçim sonrası hükümetin ilk iş olarak güvenlik, ekonomi ve kalkınma konusunda gereğini yapmasını beklediklerini ifade eden Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, “Milletimizin seçimde verdiği mesaj; istikrar ve sürdürülebilir kalkınmanın devam etmesidir” dedi.

TÜMSİAD’ın üyelerinin katıldığı yemekli toplantıda konuşan Kutluca, 1 Kasım’da yapılan milletvekili seçimlerini değerlendirdi. Dünyada yaşanan siyasi krizlerden bahseden Kutluca, yeni kurulacak hükümetten yatırım, teşvik ve istihdam gibi konularda adımlar atmasını beklediklerini söyledi.

Kutluca, “Temennimiz, hükümetin bir an önce kurularak güvenlik, ekonomi ve kalkınma gibi konularda çalışmalara başlayıp, kaybedilen zamanı telafi etmeleridir. Ayrıca AB Hibe Programları ve KOSGEB destekleri hakkında işadamlarının bilgilendirilmeye ihtiyacı var. Projeler ve yatırımlar, bölgemizin ve ülkemizin kalkınma hızını artıracaktır.”diye konuştu.

(İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!