Advert
Advert
Advert

Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bitiren Urfalı vekil

Melih Gökçek, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu konusunda "bir yerlerden kıstırıldığını" savundu. Gökçek, Urfa eski Vekili İbrahim Halil Çelik'ten aldığı bilgi ile Ekmeleddin'i adeta bitirdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bitiren Urfalı vekil
Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bitiren Urfalı vekil

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Kanal 24 canlı yayınında Elif Çakır'ın sorularını yanıtladı.

Melih Gökçek, 12 yıllık AK Parti iktidarını anlatırken,"neden Recep Tayyip Erdoğan" sorusuna grafiklerle Türkiye'nin nereden nereye geldiğini gösterdi.

Elif Çakır "sizce Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığına ilişkin ne düşünüyorsunuz? İhsanoğlu neden aday gösterildi? Arka planda neler oldu?" sorusuna Melih Gökçek şunları söyledi:

"'ŞARON, ÇOK BÜYÜK DEVLET ADAMIYDI' DEMİŞTİ"

Melih Gökçek, Eski Şanlıurfa milletvekili Halil İbrahim Çelik'in kendisini telefonla arayarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Ariel Şaron'un komaya girdiği haberi geldiği esnada, Şaron için;"çok yazık oldu, büyük devlet adamıydı" ifadelerini kullandığını aktardı. Gökçek şunları söyledi:

"Bugün telefonla eski Urfa Milletvekili ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Çelik ile görüştüm. Çelik, bana 4 Ocak 2006 tarihini verdi. "Beni toplantıya katılmak üzere Cidde'ye çağırdılar. Müsiad da orda, Ekmeleddin Bey de orada" dedi. "Birlikte masanın etrafında oturuyoruz, o sırada haber geldi. Ve dediler ki; Ariel Şaron komaya girdi. Ve Ekmel Bey'i oradaki aşağı yukarı 20-30 kişiyi şahit gösteririm" diyor. Söylemiş olduğu tabir aynen şu: "Çok yazık oldu. Çok büyük bir devlet adamıydı." Şaron için söylüyor. Şaron kim? 'Beyrut kasabı' diye anılan Sabra ve Şatilla katliamlarının, 2000 kişinin ölmesinin asıl sorunlusu olarak bilinen bir katil. O katil için "çok büyük devlet adamı" diyor. Kim diyor? Ekmeleddin Bey diyor. Yani Ekmeleddin'in İsrail'in katillerine bakış açısı bu."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Burhan Günçay     2014-08-09 maymuna dönen ekmeli savunan,bu arada da İ.H çelik gibi mümtaz bir şahsiyete dil uzatma dangalaklığını gösteren FIŞKİYECİ derhal i.h çelikten özür dileyip helallik al bakayım
ben     2014-08-08 şıracının şahidi bozacı.İ.H.Çelik tüm urfaya yalan söyledi kur-an üzerine yemin edecem dedi. tükürdüğünü yaladı.İ.Melih önce belediyenin önündeki fişkiyeyi kıranı bulsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu