Advert
Advert
Advert

Ekmeleddin İhsanoğlu hangi partiye oy vermiştir?

CHP'li Faik Tunay, Başbakan Erdoğan'a övgüler yağdırırken çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığını eleştirdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu hangi partiye oy vermiştir?
Ekmeleddin İhsanoğlu hangi partiye oy vermiştir?

 

CNN Türk'te yayınlanan Baştan Sona programında yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi masaya yatırıldı. CHP ve MHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesi hakkında değerlendirme yapan CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay Başbakan Erdoğan ile Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında değerlendirme yaparken Başbakan hakkında övgü dolu sözler söyledi. Programa konuk olarak katılan Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu CHP ve MHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstermesinin samimi olmadığı belirtti.

 

KARAALİOĞLU: İHSANOĞLU BÜTÜN OYLARINI AK PARTİ'YE VERMİŞTİR

 

Bugün Başbakan'a oy vermeyi düşünen hiç kimse Ekmeleddin İhsanoğlu aday oldu diye gidip oy vermeyeceğini dile getiren Karaalioğlu'na göre Başbakan Erdoğan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu ismi açıklandığında koltuğunda geriye yaslanıp tebessüm etmiştir.

 

Moderatör Akif Beki'nin Twitter gelen  '71 yıl içinde hiç CHP'ye oy vermiş midir?' sorusuna Mustafa Karaalioğlu 'muhtemelen bütün oylarını AK Parti'ye vermiştir' diyerek yanıt verdi

 

FAİK TUNAY: BAŞBAKAN İYİ BİR HATİP, İYİ BİR LİDER

 

Faik Tunay, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aday gösterilmesi hakkında değerlendirmelerde bulunarak kendisinin siyasi bir kişilik olmamasının dezavantaj olduğu söyleyerek; Ekmeleddin İhsanoğlu siyasi bir kişilik değil. Karşısında Başbakan yada Abdullah Gül olacak, ya da başka bir siyasi kişilikler olacak. İlk defa da millet seçim yapacak bu bir dezavantaj partilerin  organları çalışarak bu açığı kapatmaya çalışacak.' dedi

 

CHP'li Tunay 'Ekmeleddin İhsanoğlu meydanda iş çıkartacak mı, Başbakan'ın meydan performansıyla baş edecek mi?' sorusuna Başbakan Erdoğan'a övgüler dizerek yanıt verdi ve şöyle dedi: Evet kabul edelim Recep Tayyip Erdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı, 2001 yılında beri girdiği bütün seçimleri kazanmış. Bunu inkar edecek değiliz. Ortada bir başarı var. İyi bir lider, iyi bir hatip ve partisine hakim. Biz Ekmeleddin bey ile sahaya çıktığımızda Başbakan'dan daha iyi olsun uğraşında olmayacağız diyerek' sözlerini sonlandırdı.

 

Kaynak: stargazete.com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü