Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekmeğe Zam Yok

Ekmeğe Zam Yok

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2010 Pazartesi 11:39
Ekmeğe Zam Yok

-   

Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, son günlerde hızla artan un fiyatlarına rağmen yönetim olarak ekmeğe zam yapmayacaklarını söyledi.

Son günlerde hızla artan un fiyatları ve Şanlıurfa Siverek ilçesinden gelen ekmeğe zam haberleri herkesi tedirgin etti.  Vatandaşı rahatlatan açıklama ise Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı’dan geldi. Karaatlı, son günlerde artan un fiyatlarına rağmen piyasada var olan durgunluğu da göz önüne alarak, Şanlıurfalı hemşerilerinize ek maddi yük getirmemek için temel gıda maddesi olan ekmeğe şimdilik zam yapmayacaklarını söyledi.

Karaatlı, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi; “ bundan 6 ay önce ekmeklik buğdayın fiyatı 50 krş. Un fiyatları 40 TL civarındaydı.  6 ay süresi zarfında artan birçok maliyetin yanında ekmeklik buğdayın fiyatı 80 Kuruş civarına çıktı. Un fiyatları da 50 TL’yi aştı. Hala da artmaya devam edecek gibi. Konunun önemine binaen toplanan yönetim kurulumuzca alınan karar, daha önce pirinç,  mercimek ve fasulyede spekülatörlerin oyununu bozan hükümetimizin, şu an buğday ve un fiyatları ile oynayan spekülatörlerin oyununu bozacağına olan inancımızı koruyarak ve Şanlıurfalı hemşerilerinize ek maddi yük getirmemek için temel gıda maddesi olan ekmeğe şimdilik zam yapmayacağımızı belirtmek istiyorum”

 

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com