Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ekinler susuzluktan kuruyor

Ekinler susuzluktan kuruyor

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2010 Salı 11:16
Ekinler susuzluktan kuruyor


Güzel Yurt Sulama Birliği tarafından kendilerine su verilmediğini iddia eden köylüler, ekinlerinin susuzluktan dolayı yandığını söyledi. Susuzluktan ekinlerinin kuruma noktasına geldiğini ifade eden Yarım Tepe Köyü sakinlerinden Celal Karabulut, Güzel Yurt Sulama Birliği'nin kendilerine su vermediğini iddia ederek, "Kepezli dereli köyü kanalında su olduğu halde bize su verilmiyor. Ekinlerimiz kurumuştur. Bize neden su vermiyorlar anlamış değiliz. Ana kanalda su olduğu halde suyu adil bir şekilde bize su vermiyorlar" diye tepki gösterdi.
Kepezli Köyü Yarım Tepe mezrasına gelen ana kanalın dolu bir şeklide geldiğini gösteren Celal Karabulut, "Komşu köy dereliye yeraltı vanaları oluk oluk su akıyor, ancak bizim kesiciler kapalı durumdadır. Güzel Yurt Bulama Birliği yöneticileri suyu adil bir şekilde dağıtmıyor. Güzel yurt sulama birliği yöneticileri sesimizi duysun. DSİ kanalı dolu bir şekilde akıyor" diye konuştu.
Suriye'ye tahliyelerden tonlarca suyun boşu boşuna aktığını dile getiren Yarım Tepe köyü çiftçilerinden Celal Karabulut, kendilerine de su verilmesini istedi. Akçakale ilçesine bağlı Arıcan köyü tahliye kanalından binlerce küp su ve verimli toprağın Suriye'ye aktığını dile getiren Celal Karabulut, "Boşu boşuna akan bu suyun değerlendirilmesi gerekiyor. Binlerce metreküp su Suriye'ye akıp heba oluyor. Bizde bu sudan faydalanmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Bu arada, Güzel Yurt Sulama Birliği Başkanı Abdulhakim Badak, iddialara karşı "Kanalda su var ancak bütün köylere bir anda su veremiyoruz. Şu anda 3 gün Kepezliye, 3 gün Dereliye ve 3 gün de Ciheydim köyü istikametine su bırakmaktayız. Köyler arası rotasyon yaparak suyu vermeye çalışıyoruz. Zaten aynı anda su veremeyiz, buna imkanımızda yok. Yeraltı taşıyıcılarda böyle bir şeyi kaldıramaz. Güzel Yurt Sulama Birliği olarak hiç ayırım yapmıyoruz. İddialar yersizdir. Yakında yedek ünitelerin hizmete geçmesi ile su dağıtımında sorunumuz kalmayacak" dedi.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com