Advert
Advert
Advert

Eker, Şanlıurfa için çalışacağız

Eker, Şanlıurfa için çalışacağız
Eker, Şanlıurfa için çalışacağız

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek; “Şanlıurfa’nın geleceği için el birliği ile hep beraber çalışarak güçlü bir şekilde AK Parti iktidarı tekrar devam edecek” dedi.

 

İmam Bakır Mahallesinde inşa edilecek olan "GAP Tarımsal Eğitim Merkezi"nin temel atma törenine katılmak için Şanlıurfa’ya gelen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, törenden sonra AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek Partililerle sohbet etti.

İl Binasında İl Başkanı ve teşkilat tarafından karşılanan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Tarıma ve Siyasete ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Ziyaretle ilgili konuşan Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Sayın bakanımız Şanlıurfa’ya çok ilgili ve alaka gösteriyor. Her zaman Şanlıurfa’ya geldiğinde yapılan yatırımların ya açılışını ya da temelini atıyor. Parti teşkilatını ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ise gazetecilere yaptığı açıklamada; “Şanlıurfa’nın geleceği için el birliği ile hep beraber çalışarak güçlü bir şekilde AK Parti iktidarı tekrar devam edecek” dedi.

AK Parti olarak hedeflerinin olduğunu ifade eden Bakan Eker; “Başbakanımızın hedef olarak koyduğu 2023’e ulaşmak için büyümek ve istikrarlı olmak lazım. Hedefleri de AK Parti gerçekleştirir. Bilindiği gibi Türkiye’nin tamamında ama Şanlıurfa’da biraz daha fazla teveccüh oldu AK Partiye. Kaide bellidir. 12 Milletvekili çıkaran Şanlıurfa’da elbette 350 aday adayından 12 kişi seçilecekti. Partimizin yaptığı çalışmalar neticesinde 12 arkadaşımız belirlendi ve çalışmaya başladılar. Biliyorsunuz o aday adaylarından biri de mesai arkadaşım ve kardeşim Ferhat (Şelli)dir.

Bundan sonra el birliği ile hep beraber çalışarak güçlü bir şekilde iktidara geleceğiz. 12 Haziran’dan sonra istikrarın devam etmesi lazım. Bu istikrarı AK Parti başarı ile yürütüyor. Aday olamayanların büyük bir kısmı yine eski görevlerine dönecekler. Muhtar olarak, STK temsilcisi olarak, Esnaf olarak her nerede olursa yine AK Parti için çalışacağız.

 

ŞANLIURFA GAP’IN GERÇEK MERKEZİ OLDU

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, GAP ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, son yaptıkları yatırımları anlattı. Eker; “GAP dendiğinde çoraklaşan topraklar akla gelirdi. Şimdi bu toprakları kurtardık diğer Toprakları da en verimli şekliyle kullanmaya başladık.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, GAP dendiğinde çoraklaşan topraklar akla gelirdi. Şimdi bu toprakları kurtardık diğer Toprakları da en verimli şekliyle kullanmaya başladık.

Şanlıurfa’da en eski tarımın yapılan coğrafya olarak bilindiğini ifade eden Bakan Mehdi Eker; “Yaptığımız yatırımlarla GAP’ın merkezi olan Şanlıurfa aynı zamanda tahıl üssü olacak” dedi.

Şanlıurfa'da yürütülen toplulaştırma çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Eker. İl genelinde 820 bin hektar alanda toplulaştırma çalışması yaptık. Bu sayede bölünmüş, parçalanmış alanları birleştirdik” dedi.

Bakan Eker; “Toplulaştırma hizmeti 520 köyü yürütülüyor. Bu 520 köyün şu ana kadar 138 köye kanalizasyon altyapısı oluşturulduk, bundan sonra da köylere altyapı hizmetini artacağız” dedi.  

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir