Advert
Advert
Advert

Ek Ders Önerilerimiz Dikkate Alınsın

Ek Ders Önerilerimiz Dikkate Alınsın
Ek Ders Önerilerimiz Dikkate Alınsın


     Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi Maliye Bakanlığı’na gönderdikleri  Ek Ders Esaslarında Değişiklik Önerilerinin Tamamını Dikkate Almasını istiyor.

 

 

                Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi adına açıklama yapan şube başkanı İbrahim COŞKUN: “13/02/2011 tarihli ve 27845 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 17/01/2011 tarihli ve 2011/1328 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişiklik yapılmıştır. Kararın 10’uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin (5) numaralı alt bendi, “(5) Yatılı ve pansiyonlu okulların pansiyondan sorumlu müdür yardımcısının haftada 28 saati ve bu okulların diğer müdür yardımcılarının ise haftada 22 saati” şeklinde değiştirilerek, yatılı ve pansiyonlu okullarda görev yapan pansiyondan sorumlu müdür yardımcılarının haftalık ek ders saati 22 saatten 28 saate yükseltilmiştir. Böylece yatılı ve pansiyonlu okullarda görev yapan pansiyondan sorumlu müdür yardımcılarının ücretlerinde kısmen bir iyileştirme yapılmıştır.

                  Ayrıca Bakanlığın; Eğitim müfettişleri, Şube müdürleri, Eğitim uzmanları, şefler ile eğitim kurumu yöneticilerinin ek ders ücretlerinin artırılması ve yine öğretmenlerin öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları mesleki çalışmalar için öngörülen iki haftalık sürenin arttırılmasına yönelik yapmış olduğu kararda değişiklik öngören taslak geçen hafta Maliye Bakanlığı’na gönderilmişti. Ancak Bakanlığın bu değişiklik önerisi, eğitim çalışanlarının beklentilerini karşılamaktan uzaktır. Taslakta öngörülen değişikliklerin sendikamız tarafından kabul edilmesi mümkün değildir. Sendikamız, daha önce Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Ücretlerine İlişkin esaslarla ilgili Bakanlığa ilettiği taleplerinde ısrarcıdır. Bakanlık, değişiklik önerilerimizi dikkate almalıdır.” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle