Advert
Advert
Advert

"Ehli Beyt'e kıyanların sonu hüsran oldu"

Fransa'nın başkenti Paris'te faaliyet gösteren Medine Camisi 'Hz.Hüseyin'i anlama ve Kerbela mesajı' temalı program düzenlendi.

Medine Camisinde Cuma akşamı saat 20.00’de, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Nasır Yılmaz Hoca’nın Kerbela konusunu eldığı konuşması ile devam etti.

Yılmaz Hoca Kerbela olayının öncesine ve sonrasına kısaca deyindiksen sonra, Hz.Hüseyin’nin  şarap içen ve maymunlarla oynayan Yezid’e karşı duruşuna  değinerek,“ Eğer Hz.Hüseyin Yezid’e karşı durmasaydı, bugün Yezid’in yaptıkları meşru kabul edilecekti ve onun gibilerine kimse bir şey söyleyemecekti.  Hz .Hüseyin şehadetiyle Yezid gibilere ve ümmete adeta ders verdi. İslam’a karşı duranlara direnmeyi öğretti. Hz.Hüseyin’e kıyanların sonları, acziyet  ve hüsranla neticelenmiştir. Bugün bizler de İslam’a ve müslümalara karşı olanlara Hz. Hüseyin gibi direniş göstermemiz gerekiyor.”  dedi.

 Program Medine İlahi Grubunun Kerbela İle ilgili seslendirdiği eserler ve okunan   şiirlerin ardından,  sinevizyon sunumuyla son buldu.

Programdan sonra katılımcılara aşura ikram edildi. (Enes Suiçer-İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret