Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya "Ehli Beyt'e kıyanların sonu hüsran oldu"

"Ehli Beyt'e kıyanların sonu hüsran oldu"

Fransa'nın başkenti Paris'te faaliyet gösteren Medine Camisi 'Hz.Hüseyin'i anlama ve Kerbela mesajı' temalı program düzenlendi.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2015 Cumartesi 10:24

Medine Camisinde Cuma akşamı saat 20.00’de, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Nasır Yılmaz Hoca’nın Kerbela konusunu eldığı konuşması ile devam etti.

Yılmaz Hoca Kerbela olayının öncesine ve sonrasına kısaca deyindiksen sonra, Hz.Hüseyin’nin  şarap içen ve maymunlarla oynayan Yezid’e karşı duruşuna  değinerek,“ Eğer Hz.Hüseyin Yezid’e karşı durmasaydı, bugün Yezid’in yaptıkları meşru kabul edilecekti ve onun gibilerine kimse bir şey söyleyemecekti.  Hz .Hüseyin şehadetiyle Yezid gibilere ve ümmete adeta ders verdi. İslam’a karşı duranlara direnmeyi öğretti. Hz.Hüseyin’e kıyanların sonları, acziyet  ve hüsranla neticelenmiştir. Bugün bizler de İslam’a ve müslümalara karşı olanlara Hz. Hüseyin gibi direniş göstermemiz gerekiyor.”  dedi.

 Program Medine İlahi Grubunun Kerbela İle ilgili seslendirdiği eserler ve okunan   şiirlerin ardından,  sinevizyon sunumuyla son buldu.

Programdan sonra katılımcılara aşura ikram edildi. (Enes Suiçer-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com