Advert
Advert
Advert

Eğitiminde Yeni Bir Başlangıç Çalıştayı Sona Erdi

23-24 Ekim tarihlerini kapsayan, Şanlıurfa’nın eğitim sorunlarının yapılan anketler ve elde edilen verilerle eğitim uzmanları ve yolu eğitimin her dalından görevlerde geçenlerin bir araya gelerek fikirlerini, çözüm önerilerini bir birleriyle tartışarak, çözüm yolunu bulmaya çalıştıkları ‘’ Eğitim Eylem Planı ‘’ Çalıştayı sona erdi.

Eğitiminde Yeni Bir Başlangıç Çalıştayı Sona Erdi
Eğitiminde Yeni Bir Başlangıç Çalıştayı Sona Erdi adminModaratör ve Raportörlerin eşliğinde oluşturulan altı masada eğitimde söyleyecek sözü olan Eğitim Uzmanı, Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve öğrencilerle oluşturulan guruplarla Şanlıurfa eğitiminde taş üstüne taş koymaya çalıştılar.
Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde bir araya gelen katılımcılar iki günlük çalışmada ortaya çıkan sonuçları ele aldılar.
Kapanışta bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan şunları söyledi. ‘’ İşin uzmanı bu işin eğitimini kişiler olarak biz bize ailece bir çalışma yaptık. Bu çalışma Şanlıurfa için çok önemli bir çalışma. Bir yol haritası oluşturabileceğimiz bir çalışma. Bizler sizin yaptığınız bu çalışmanın ve elimizdeki verilerin ışığında Şanlıurfa’da eğitimde yeni adımların atılacağı inancındayız. Bu iki günlük çalıştayda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’
Konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan çalıştayda kurulan altı masada görev alanlara sertifikalarını taktim etti.
Programın son bölümünde İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan tarafından  iki gün boyunca ilimiz eğitimine katkı sunmak için gelip Çalıştayda bulunanÇanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Salih Zeki Genç,  Marmara Üniversitesi- Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Seyfi Kenan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bilal Duman,Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bürhan Akpınar, ANKA Danışma GurubuYönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayhan Yasan, Dr. Mahmut Baycan, Dr. Sedat Karabulut’a çalıştay anısına hediyeler verildi.
Çalıştay birlikte çekilen aile fotoğrafı ve birlikte yenen öğle yemeğiyle son buldu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır