Reklamı Geç
Advert
Advert

Urfa'da Deneme Sınavı yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen TEOG, YGS ve LYS deneme sınavına Şanlıurfa il genelinde toplamda 63 bin öğrenci katıldı. Sınav öncesi okulları gezen Başkan Nihat Çiftçi, öğrencilere başarılar diledi.

Urfa'da Deneme Sınavı yapıldı
Urfa'da Deneme Sınavı yapıldı

 

Eğitimin her alanında gençlere yönelik yatırımlarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bu kez 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG), Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) deneme sınavı düzenledi.
Şanlıurfa kent merkezinin yanı sıra 13 ilçenin tümünde kırsal bölgeleri de kapsayan deneme sınavları 856 okulda yapıldı. 41 bin 510'u 8. sınıf, 21 bin 500'ü ise 12. sınıf olmak üzere toplamda 63 bin öğrencinin katılımının sağlandığı deneme sınavlarında gençlerin sınav heyecanını aşması ve motivasyonunun arttırılması amaçlanıyor.

KİTAPÇIKLARI BAŞKAN ÇİFTÇİ DAĞITTI
Sınav öncesi okullara giderek çalışmaları bizzat yerinde takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, öğrencilere başarılar diledi. Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere yönelik yatırımlarının yeni yılda da artarak süreceğini belirten Başkan Çiftçi, gençlere "Sizlere her zaman güveniyoruz" diye seslendi.
Sınıflardaki kısa ziyaretlerinde gençlere nasihatlerde bulunan Başkan Çiftçi, "Türkiye'mizin geleceği olan gençlerimizle birlikte kalkınmayı amaçlayan bir kadroyuz. Gençlerimizi önemsiyoruz ve onlara değer veriyoruz. Onlar için eğitimin her alanında desteklerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
Başkan Çiftçi, gezisinin ardından okullardaki kütüphane ve spor alanlarını gezerek, öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

BÜYÜKŞEHİR, 2017'DE 254 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAK
Eğitim projesi kapsamında 2017 yılının da planlamasını yapan Büyükşehir yeni yılda 254 bin öğrenciye ulaşmayı amaçlıyor. TEOG, LYS ve YGS sınavlarına 2017 yılında devam edecek olan Büyükşehir, yine tüm kırsal bölgeleri kapsayan 13 ilçenin tümünde deneme sınavları gerçekleştirecek. TEOG'da 188 bin, YGS ve LYS'de ise 66 bin öğrenciyi kapsayacak deneme sınavları yıl içerisinde belirlenen farklı günlerde gerçekleştirecek.

şanlıurfa büyükşehir urfa büyükşehir teog deneme sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Huseyin inan     2017-02-22 Başkanım. Cvb. Anahtarını. Nasıl. Bulacağız
veli     2016-12-30 teşekkürler büyükşehir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nihat Kılıç'tan o haberlere sert tepki!
Nihat Kılıç'tan o haberlere sert tepki!
Şanlıurfa sorunlarla buğuşuyor
Şanlıurfa sorunlarla buğuşuyor