Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitimcilere Yapılan Saldırılar Geleceğimizi Baltalar

Eğitimcilere Yapılan Saldırılar Geleceğimizi Baltalar

Giriş Tarihi: 8 Mart 2011 Salı 21:40
Eğitimcilere Yapılan Saldırılar Geleceğimizi Baltalar

 

Geçtiğimiz Cuma günü Harran İlçe Milli Müdürlüğümüzde meydana gelen darp olay ile ilgi basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen şanlıurfa şubesi başkanı İbrahim Coşkun; “Eğitimcilere Yapılan Saldırılar Geleceğimizi Baltalar” dedi.

 

Eğitim-Bir-Sen şanlıurfa şubesi açıklamasında: “camiamız tarafından teessürle karşılanmış ve camiamızın bu ve buna benzer saldırılara maruz kalması tarifi imkânsız yaralar açmıştır.

 

 Saldırının kime ve niçin yapıldığı, nerede ve kimler tarafından yapıldığını hiçbir önemi yok. Makamı ve mensubiyeti ne olursa olsun eğitim ordusunun her bir neferi sırf öğretmen olduğu için saygıdeğerdir ve hak ettiği saygıyı her ortamda görmelidir. Bir okul müdürü görevi gereği başında bulunduğu kurumun sevk ve idaresinden sorumlu olsa da asıl mesleği öğretmenliktir.

 Bir Milli Eğitim Müdürünün de asıl görevi çalıştığı ilçe ve ildeki eğitim-öğretim faaliyetlerini organize etmek olsa da asıl mesleği öğretmenliktir. Oturduğu koltuğu kadının mahkemeyi mülk edinmesi gibi sahiplenen bir yönetici ne kadar itici ise, öğretmenlik mesleğini yöneticilik görevi ile devam ettiren bir eğitimciye saldırmak da o kadar iticidir. Her iki davranışın da toplum nazarında değeri sıfırdır.

 

Eğitim-Bir-Sen olarak sıklıkla tekrarladığımız hukukun üstünlüğü ilkesinden kastımız, devletin vatandaştan, vatandaşın da devletten hakkını hukuk yoluyla talep etmesidir. Hukukun üstünlüğünü rafa kaldırıp, üstünlerin (!) hukukunu ilke haline getirmek bu milletin kurtulmaya çalıştığı ölümcül bir hastalıktır.

Bizler hiçbir eğitimcinin kendini güvensiz hissettiği bir eğitim ortamında bulunmasını istemiyoruz. Bu duygularla Harran İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Rıfat Demirkol’a yapılan menfur saldırıyı kınıyor ve benzer bir olayın bir daha tekrarlanmamasını umuyoruz.” Denildi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com