Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş'tan öğrencilerle söyleşi

Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş'tan öğrencilerle söyleşi

Türkiye Yazarlar Birliği üyesi Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş, Hacı Sabiha Özlek Lisesi Edebiyat kulübünün daveti üzerine okulda bir söyleşide bulundu.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 14:07
Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş'tan öğrencilerle söyleşi

Söyleşide Türkiye Yazarlar Birliği başkan vekili Mahmut Kaya, Okul Müdür Yardımcıları Seyfettin Kalkan, Mustafa Dörtbudak, M.Maruf Balos, Edebiyat kulübü öğretmeni Fatma Avur ve  okulun diğer öğretmenleri  hazır bulundu.

 

Yazarlık ve okuma konulu söyleşide Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş kendi şahsi deneyimlerinden yola çıkarak öğrencilere çeşitli bilgiler sundu. “ İyi bir yazar olmak için sıkı bir okuyucu olmak” gerektiğini ifade eden Akbaş yazmanın topluma karşı büyük bir sorumluluk gerektirdiğini,   bu nedenle yazarın toplumsal sorunlara karşı duyarlı, objektif ve iyi bir gözlem yeteneğine sahip olma gibi nitelikleri taşıması gerektiğini ifade etti. Mükemmellik bir yolculuktur son durak değildir ve Ombudsmanlı nedir? Adlı kitabında pasajlar aktaran Eğitimci Yazar Akbaş daha sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

Hacı Sabiha Özlek Lisesi Edebiyat kulübü öğretmeni Fatma Avur zaman ayırıp öğrencilerle tecrübelerini paylaştığından dolayı yazara teşekkürlerini sundu. Program yazarın kendi kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com