Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Sorunları El-Ruha'da Masaya Yatırıldı

Eğitim Sorunları El-Ruha'da Masaya Yatırıldı

Giriş Tarihi: 1 Mart 2011 Salı 19:43
Eğitim Sorunları El-Ruha'da Masaya Yatırıldı

Şanlıurfa’ da Eğitim ve öğretimde gelinen son nokta;  Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yardımcısı Sabahattin Sabas ve Bakanlık bürokratlarının da katıldığı toplantıda ele alındı.

             El Ruha Otelde yapılan toplantıya Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sabahattin Sabas, Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er, Orta Öğretim Genel Müdürü Emin Gökhan, Kız Teknik Eğitim Genel Müdürü Emine Kıraç, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Eğitim Müfettişleri Başkanı Yusuf Kır, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, ilçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

        Toplantının açılış konuşması yapan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sabahattin Sabas, Şanlıurfa’ da eğitimin mevcut durumunu, ihtiyaçlarını, sorunlarını ve sorunlara yönelik çözüm önerilerini yerinde değerlendirmek amacıyla bakanlık bürokratları ile Şanlıurfa’ya geldiklerini söyledi.

        İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin Şanlıurfa’daki eğitimin mevcut durumunu, ihtiyaçlarını, sorunlarını ve sorunlara yönelik çözüm önerilerine yönelik katılımcıları bilgilendirdi.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ise, Milli Eğitim Bakanlığından gelen heyete ve katılımcılara ilin genel durumu hakkında bilgi vererek, ortak tarih ve kültürel değerler ile Şanlıurfa’nın bölge ve Ortadoğu için önemine değindi. Yatırım programı dışında İmece usulüyle yapılan derslikler ve Eğitim- öğretimde yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Vali Okutan, Şanlıurfa’nın genç nüfus potansiyeline vurgu yaparak, her yıl mezun olan öğrencinin yaklaşık iki katı kadar öğrenciyi okullaştırdıklarını, sadece nüfus artış hızı dikkate alındığında her yıl en az bin derslik yapılaması gerektiğini belirtti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com