Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eğitim Sen'den bantlı eylem

Eğitim Sen'den bantlı eylem

Eğitim Sen Şanlıurfa Şubesi üyeleri, 27 Eylül tarihinde İHD Şanlıurfa Şubesi’ne ve Eğitim- Sen’e yapılan baskınları protesto ederek ağızlarını siyah bantla kapattı.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2011 Cumartesi 20:56
Eğitim Sen'den bantlı eylem
Eğitim Sen Şanlıurfa Şubesi üyesi yaklaşık 100 kişilik bir grup Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Eğitim Sen Şube Binası’ndan “Baskılar bizi yıldıramaz,” AKP’nin imanı kaça sattın vatanı,”  “Direne direne kazanacağız” sloganları atarak Karakoyun İş Merkezi’ne kadar yürüdü. 

 

Burada toplanan grup adına basın açıklamasını yapan Şanlıurfa Eğitim Sen Şube Sekreteri Hasan Kılıçoğlu, Şanlıurfa’da 27 eylül tarihinde Eğitim Sen ve İHD Şubesine yapılan baskınlarına dikkat çekti. Eğitim Sen Şube Başkanı Halit Şahin, İHD Başkanı Cemal Babaoğlu, İHD Yöneticisi Müslüm Kına ve Eğitim Sen üyesi 3 kişinin tutuklandığını hatırlatarak bu tutumun hukuki olmadığını ve keyfi olduğunu düşündüklerini söyledi.

 

Kılıçoğlu, “Eğitim-öğretim yılının başında öğrencileri öğretmensiz bırakmak hangi akla hizmet etmektedir? Tüm velilerinizi ve duyarlı kesimleri, öğrencilerimizin mağduriyetinin giderilmesinde, bizimle dayanışma içerisinde olmasını bekliyoruz. Emek, demokrasi ve barış mücadelesini bugünlere kadar taşıyan Konfederasyonumuz KESK, tüm hukuksuz ve meşru olmayan uygulamalara karşı, bundan sonra mücadeleye devam edecektir.” dedi.

 

AĞIZLARINI BANTLADILAR

Burada Eğitim Sen Şanlıurfa Şube Sekreteri Hazan Kılıçoğlu tarafından yapılan açıklamanın ardından burada toplanan grup ağızlarını siyah bantlarla kapattılar. Ağızlarını bantlayarak 10 dakikalık oturma eylemi yapan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

GAPHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com