Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eğitim Sen'den Ailelere ve Yetkililere Uyarı

Eğitim Sen'den Ailelere ve Yetkililere Uyarı

Eğitim - Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Halit Şahin, 72 aydan küçük çocukların ilkokula değil, anaokuluna gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2013 Salı 17:07
Eğitim Sen'den Ailelere ve Yetkililere Uyarı

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrenciler için uygulanan "uyum programı"nın başladığını anımsattı.

72 aydan küçük çocukların birinci sınıfa gönderilmesinin doğru olmadığını ileri süren Şahin, 72 aydan küçük çocukların zihinsel, fiziksel, sosyal ve psikolojik olarak ilkokula hazır olmadıklarını savundu.

Çocuğun öğrenme amacıyla mantıklı düşünme, yorum, bir işi başından sonuna kadar bitirebilmesinin 72 aydan sonra başlayacağını ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

"2012-2013 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen eğitimde 4+4+4 dayatması sonrasında en fazla sorun 60-72 aylık çocukların birinci sınıfa gidenlerin de yaşanmıştır. 5 ya da 5,5 yaşındaki çocukların büyük bir bölümü okumayı sökmekte çok zorlanırken, 40 dakikalık ders sürelerinin bu yaş grubu çocuklar için uzun olduğu görülmüştür.

60-72 aylık çocukların okulöncesi eğitime gönderilmesi gerektiği Eğitim Sen ve bilim insanları tarafından defalarca dile getirilmesine rağmen, uyarılar dikkate alınmamış ve geçtiğimiz yıl 60-72 aylık on binlerce çocuk resmen kobay olarak kullanılmıştır. Eğitim Sen olarak bir kez daha yetkilileri ve aileleri uyarıyoruz. 72 aydan küçük çocuklar ilkokula değil, anaokuluna gönderilmelidir."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com