Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim EĞİTİM KAMPUSU KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

EĞİTİM KAMPUSU KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2011 Çarşamba 12:18
EĞİTİM KAMPUSU KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Harran üniversitesine bağlı bir eğitim kampusunun oluşturulması amacıyla çalışmalara başlandı


Siverek ilçe Kaymakamlığınca İlçede başlatılan 16 projeden oluşan ‘’Siverek eğitimde buluşuyor’’Kampanyası kapsamında yer alan ilçede Harran üniversitesine bağlı bir eğitim kampusunun oluşturulması amacıyla çalışmalara başlandı. Çalışmalar kapsamında Harran üniversitesi rektör yardımcısı Profesör Doktor Ahmet Yılmaz, Siverek Meslek yüksek müdürü Doç Dr. İrfan Özberk ile eğretim görevlilerinden oluşan bir heyet Siverek eğitim kampusunun kurulacağı yeni ve eski Diyarbakır karayolu arasında Çağa köyü yakınlarında bulunan hazineye ait yaklaşık 100 bin metre kare araziyi yerinde incelediler.

 

Üniversite heyeti daha sonra ilçe kaymakamlık salonunda konuyla ilgili düzenlenen toplantıya katıldılar. Düzenlenen toplantıya Şanlıurfa AK Parti millete vekili Mehmet Kasım Gülpınar, ilçe kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Belediye başkan vekili Mustafa Hivi Abikoğlu,ile ilçede ki sivil toplum kuruluşu başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan ilçe kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Siverekliler olarak hedeflerinin Siverek il olduğu zaman Karacadağ üniversitesinin temellerini oluşturmak olduğunu belirterek şunları kaydetti’’Siverek’te başlattığımız Siverek eğitimde buluşuyor kampanyası 16 projeden oluşuyor bu projelerin en önemli ayağının Siverek eğitim kampusu oluşturuyor ilçe çalışma olarak meslek yüksek okulumuzun binasını yapmaktır bu konuda Siverek halkında büyük bir istek var Belediye Başkanımız projeye tam destek veriyor, bir çok insana hayal gele bilir fakat biz bu kampusun oluşturulmasıyla birlikte Karacadağ üniversitesinin temelini atmış olacağız’’ Toplantıda bir konuşma yapan Şanlıurfa AK Parti millete vekili Mehmet Kasım Gülpınar projeye tama destek vereceğini belirterek şunları kaydetti’’Projenin hayata geçirilmesi için kendi imkanlarımla kişisel destek sağlamamın yanı sıra sayın bakanımızın desteğini alacağımıza inanıyorum sayın bakanımız Faruk Çelik böyle hayırlı bir hizmeti destekler,benim görüşüm Siverek’te uygun bir fakültenin kurulması ve Siverek Meslek yüksek okulunun bölümlerinin artırılması bunu için şahısım olarak her türlü yardıma hazırım’’ Harran üniversitesi rektör yardımcısı Profesör Doktor Ahmet Yılmaz, Harran üniversitesi olarak kampus çalışmalarına teknik ve bilimsel destek vereceklerini belirti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com