Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Eğitim Destek Evi "Kitap bağış" kampanyası başlattı

Eğitim Destek Evi "Kitap bağış" kampanyası başlattı

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2011 Cuma 14:06
Eğitim Destek Evi

Ceylanpınar Belediyesi bünyesinde geçen yıl eğitim faaliyetlerine başlayan Hüseyin Deniz Eğitim Destek Evi, Kütüphanesini zenginleştirmek için “Kitap bağış” kampanyası düzenledi.

2010-2011 Eğitim yılında açılışı yapılan ve maddi durumu müsait olmadığı için dershaneye gitme imkânı olmayan, çok kardeşli ailelerden seçilen öğrencilere, tamamıyla ücretsiz SBS, YGS ve LYS hazırlık kursları veren Hüseyin Deniz Eğitim Destek Evi, hem öğrencilerine hem de halka açık olacak kütüphanesini zenginleştirmek için “kitap bağış” kampanyası düzenledi.

Kısa sürede büyük başarı

Geçen eğitim döneminde 2 aylık gibi kısa eğitimle SBS’ ında %45 oranında başarı elde ettiklerini ve birçok öğrencilerinin farklı liselere yerleştiğini belirten Eğitim Destek Evi Koordinatörü Şehmus Deliktaş, 2011-2012 Eğitim-Öğretim döneminde uygulayacakları program ve hocaların özverili çalışmalarıyla daha büyük başarılara imza atacaklarını söyledi.

Kütüphane halka açık olacak

Yeni eğitim döneminde başvuru yapan yaklaşık 470 öğrenciye eğitim verecek olan Hüseyin Deniz Eğitim Destek Evi’nde bulunan Kütüphane’de yeterli sayıda kitap bulunmadığını belirten Deliktaş; bilgi kaynağı ve kişisel gelişim kitaplarına ulaşmakta zorluk çeken öğrencilerin faydalanması, ayrıca ilçede halka açık, zengin bir kütüphane oluşturmak için “EĞER HER KİTAP BİR DÜNYA İSE; ÇOCUKLARIMIZA DÜNYALARI VERELİM” sloganıyla böyle bir kampanya başlattıklarını söyledi. “okumuş olduğunuz, eviniz ve işyerinizde fazla olan kitapları verilen adrese göndererek veya doğrudan teslim ederek destek verebileceğiniz bu kapmaya çocuklarımızın geleceği açısından çok önemlidir” diyen Deliktaş, “şimdiden “kitap bağış kampanyasına” destek verecek kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz “ dedi.

İLETİŞİM :
Hüseyin Deniz Eğitim Destek Evi
Ulu cami Mah. 1002. Sk.
PTT Karşısı Ceylanpınar/ŞANLIURFA
Tel : (0) 414 471 3039
E-Mail: egitimdestekevi@ceylanpinar.bel.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com