Advert
Advert
Advert

Eğitim- Araştırma Hastanesinde Skandal

Eğitim- Araştırma Hastanesinde Skandal
Eğitim- Araştırma Hastanesinde Skandal

Eğitim- Araştırma Hastanesinde Skandal

Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Dernek Başkanı Bedih Satoğlu’dan şok iddia...

Şanlıurfa Zihinsel Engel. Rehabilitasyon ve İstihdam Dernek Başkanı Bedih Satoğlu Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi  Başhekim Yardımcısı Dr. Murat Yeşilbaş’ın kendisini makamında kovduğunu iddia etti.

Dernek Başkanı Satoğlu bunu yapanın yaptığının yanına kar kalmaması için gerekli işlemlerin  Sayın Başbakanlığımızın, Sağlık Bakanlığımızın Ve Şanlıurfa Valiliğimizin bu konuda gerekli incelemenin yapılmasının insan onuru ve şerefinin korunması açından da taktirlerine arz ederim dedi.

Şanlıurfa Zihinsel Engel. Rehabilitasyon ve İstihdam Dernek Başkanı Bedih Satoğlu ilginç olayı şöyle anlattı; Sayın Başbakanımızın dediği gibi ‘’biz sizler için varız,hükümet olarak her türlü olumsuzlukların  takipçisi olacağız,bize ayak uyduramayanlar gider’’sivil toplum örgütleri hem bizim ve hem de toplumun kulağı ve dili olacaktır’’sözünden hareketle Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin,  Devlet Hastaneleri,Maliye ve diğer kurumlarının özürlülere olan çalışmalarını takdirle karşılıyoruz.

 Ancak bu gün , Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yine özürlülerin sorunun çözümü ve her zaman yoğun olan ve fedakarla çözüm yapan sağlık kurulu görevlilerinin ve devlet bürokrasisinin rahat edilebileceği sorunların çözüm aşamasındaki gayretlerimiz  Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Baştabip Sayın (bu hitabımız devletin makamında oturmasından dolayı) Yardımcısı Dr. Murat Yeşilbaş’in ‘’bu sorunların sorumlusuna bu konu nakledilirken ve Sağlık Müdürü Sayın Dr. Hasan  Demir ile  Sorumlu Baştabip Yardımcısı Dr. Veli Pehlivanın odasında ‘’Özürlülerimiz gerek 2022 veya evde bakım raporlarından önce yönetmelik gereki gelir düzeyinin maliye ve sosyal hizmetlerdeki ilgili birimlerce belirlendikten  sonra rapor almaları,aksi taktirde önceden rapor alıp sonrada durumu uygun olmayanların rapor almaları boşuna yorgun ve brokratik külfet olması aracılara para kaptırma  gibi sorunların çözümünün’’ konuşmam sırasında Dr. Veli Pehlivan’ın odayı terk etmesi ,konuşma bitiminde Bu doktoru aradığımda Dr. Murat Yeşilbaş in odasında olduğunu görerek kapıya vurup selam vermem’’Dr. Veli Pehlivan’a’’ hocam Sağlık Müdürü ile konuşmam mı hoşunuza gitmedi veya internet de araba fiyatlarını telefonla başkasıyla konuşurken açık olan odada otururken odanıza girmem mi hoşunuza gitmedi de odayı terk ettiniz ‘’dememle Dr .Murat Yeşilbaş’ın olayın muhatabı olmadığı halde ‘’bu odayı terk et,böyle konuşamazsın demesi üzerine’’siz bu makamdan beni süremezsiniz,bu makam devlet makamıdır,verdiğimiz vergilerle bu makamda oturuyorsunuz,babanızın yeri değildir, sizin halkla ilişkileriniz böyle olamaz,sizin halkla ilişkilerde eğitim  davranış bu olmaması gerekir,bizleri eşek yerine koyamazsınız dedim.

Güvenlikçileri çağırıp beni dışarı attı

Başkan Satoğlu, Üzerime doğru çağırıp bağırmaya, güvenlikçiler gelin bunu alın.Güvenlikçiler geldi bir dakika dedim siz insanları eşek yerinemi koyuyorsunuz.

Suçluysam polisleri çağırın neyse yapın ama siz bu makamı babanızın mali gibi kullanamazsınız insanları n onur ve şerefine uygun olmayan makama aykırı laflar kullanamazsınız ve bu hakkıda sizde göremezsiniz ve bu konuyu basına TV ye Sağlık Bakanlığına ve başbakanlığa kadar bildireceğim dedim.

    ’O da ‘’git kime bildirirsen bildir dedi’’ ben de eğer hukuk varsa senin bu makamda ki davranışını yetkililer kanalıyla sorgulatacağım göreceksin dedim daha sonra Sayın Baştabibin Makamına gidip görüşme istegimi görevlilere ilettim görevliler görüştürmedi  ve bunu orada Sayın Vekilimiz Bakanımız Faruk Çelik Beyi arayarak anlattım.

          Sayın Dr. Murat Yeşilbaş’in hükümetimizin  Sağlık Bakanlığına bağlı ve günde binlerce insanın derdine çare aradığı böyle bir kurumda böyle bir davranış sergileme hakinin olmadığı,aksi hareketinin psikolojik davranışlar içersinde incelenmesi gerektiğini  basınımız ve kamu oyu ile paylaşır. Yapanın yaptığının yanına kar kalmaması için gerekli işlemlerin  Sayın Başbakanlığımızın,Sağlık Bakanlığımızın Ve Şanlıurfa Valiliğimizin bu konuda gerekli incelemenin yapılmasının insan onuru ve şerefinin korunması açından da taktirlerine arz ederim.

Haber: Abdülaziz ÇİFTÇİ / Olay Gazetesi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü