Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eğitim amatörce uygulanıyor

Eğitim amatörce uygulanıyor

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının beşincisi olan dünkü Birleşimde Güçlü Kadınlar Derneği’nin ‘Sağlıklı Kadın, Sağlıklı Toplum’ projesi için talep edilen 10 bin Liralık destek talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Mecliste kentin eğitimine ilişkin açıklanan raporda ise ‘eğitim amatörce yürütülüyor’ denildi.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2013 Pazartesi 11:28
Eğitim amatörce uygulanıyor

Kasım ayı İl Genel Meclisi toplantıları Meclis Başkanı Mustafa Yavuz Başkanlığında gerçekleşti. Birleşimde kentin eğitim durumuna ilişkin açıklanan rapor dikkat çekti. Eğitim Komisyonunca açıklanan rapora göre Şanlıurfa’da yürütülen eğitim çalışmaları ‘amatörce’ olduğu belirtildi. Şanlıurfa’da asıl öğretmen ihtiyacının 13 Bin olduğu, buna karşılık 10 bin öğretmen talebi karşılanmadığı kaydedildi. Kentte görev yapan yaklaşık 4 Bin kadrolu öğretmenin bulunduğu, merkezi yönetimin uygulamaları nedeniyle kentte eğitim amatörce yürütülmektedir denildi. Birleşimde bir kadın derneği olan Güçlü Kadınlar Derneği’nin yürüttüğü ‘Güçlü Kadın, Güçlü Toplum’ projesi için maddi destek talebinde bulunuldu. 10 bin Liralık destek talebine için BDP grup başkanı Abdurrahim Demir, söz konusu proje kapsamında ev ziyaretlerinin yapılacağı belirtildiğini böyle bir çalışma için 10 Bin Liranın yüksek bir meblağ olduğunu söyledi. Proje ile kız çocuklarının okullaşmasını arttırmak erken yaşta evliliğin engellenmesi ve madde bağımlılığı konusunda Anne ve kızlara bilgi verileceği belirtildi. Konu tekrar görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com