Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim "Eğitilen çocuklarla istediğimiz seviyeye ulaşacağız"

"Eğitilen çocuklarla istediğimiz seviyeye ulaşacağız"

​Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl'ün sanayide henüz istedikleri seviyeye gelmediğini ancak burada eğitilen çocuklarla gelecekte istenilen seviyeye ulaşacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 09:44

Bingöl’ün bacasız fabrikası olarak nitelendirilen Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Vali Köşger, Bingöl’ün sanayide henüz istediklerin seviyeye gelmediğini ancak burada eğitilen çocuklarla gelecekte istenilen seviyeye ulaşacaklarını söyledi.

Metal Teknolojileri, Mobilya İç Mekân, Elektrik ve Elektronik bölümlerini gezerek çalışmalara ilişkin bilgi alan Vali Köşger, “Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, sanayide dahi olmayan birçok gelişmiş teknolojik makine ve ekipmana sahip ve Türkiye genelindeki diğer meslek liseleri arasında çok iddialı. Özelikle yenilenebilir enerji konusunda çok iddialılar. Bu konuyla ilgili ders kitabı dahi yazabilecek seviyeye gelmiş arkadaşlarımız var. Bu okulda yapılan çalışmalardan son derece memnunum. Bingöl sanayide henüz istediğimiz seviyeye gelemedi ancak burada eğitilen çocuklarla gelecekte istenilen seviyeye ulaşacağız. Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde, sanayide dahi olmayan birçok gelişmiş teknolojik makine ve ekipman var. Bu da devletimizin Bingöl´e ilgisinin bir göstergesidir.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı da, son model teknolojik makinelerin kullanıldığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Metal Teknolojileri ile Mobilya İç Mekân bölümlerinde üretilen malzemelerin Türkiye’nin birçok iline gönderildiğini söyledi.

Okul Müdürü Abdulselam Begiç de, öğrencilerin bir taraftan eğitim gördüğünü, diğer yandan ekonomik anlamda gelir elde ettiğini vurguladı.

Resmi kurumlar başta olmak üzere birçok firmadan sipariş aldıklarını belirten Begiç, Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin üretim bakımından bir fabrika gibi hizmet verdiğini söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com