Advert
Advert
Advert

"Eğitilen çocuklarla istediğimiz seviyeye ulaşacağız"

​Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl'ün sanayide henüz istedikleri seviyeye gelmediğini ancak burada eğitilen çocuklarla gelecekte istenilen seviyeye ulaşacaklarını söyledi.

Bingöl’ün bacasız fabrikası olarak nitelendirilen Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Vali Köşger, Bingöl’ün sanayide henüz istediklerin seviyeye gelmediğini ancak burada eğitilen çocuklarla gelecekte istenilen seviyeye ulaşacaklarını söyledi.

Metal Teknolojileri, Mobilya İç Mekân, Elektrik ve Elektronik bölümlerini gezerek çalışmalara ilişkin bilgi alan Vali Köşger, “Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, sanayide dahi olmayan birçok gelişmiş teknolojik makine ve ekipmana sahip ve Türkiye genelindeki diğer meslek liseleri arasında çok iddialı. Özelikle yenilenebilir enerji konusunda çok iddialılar. Bu konuyla ilgili ders kitabı dahi yazabilecek seviyeye gelmiş arkadaşlarımız var. Bu okulda yapılan çalışmalardan son derece memnunum. Bingöl sanayide henüz istediğimiz seviyeye gelemedi ancak burada eğitilen çocuklarla gelecekte istenilen seviyeye ulaşacağız. Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde, sanayide dahi olmayan birçok gelişmiş teknolojik makine ve ekipman var. Bu da devletimizin Bingöl´e ilgisinin bir göstergesidir.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı da, son model teknolojik makinelerin kullanıldığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Metal Teknolojileri ile Mobilya İç Mekân bölümlerinde üretilen malzemelerin Türkiye’nin birçok iline gönderildiğini söyledi.

Okul Müdürü Abdulselam Begiç de, öğrencilerin bir taraftan eğitim gördüğünü, diğer yandan ekonomik anlamda gelir elde ettiğini vurguladı.

Resmi kurumlar başta olmak üzere birçok firmadan sipariş aldıklarını belirten Begiç, Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin üretim bakımından bir fabrika gibi hizmet verdiğini söyledi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır