Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Eğilmez'den kadınlar günü mesajı; Kadınlar evinin direğidir

Eğilmez'den kadınlar günü mesajı; Kadınlar evinin direğidir

Hiç kimsenin kadına yönelik şiddeti, töre, gelenek, namus davası diyerek meşrulaştıramayacağını ifade eden Av. Yusuf Eğilmez; “Bizim medeniyetimiz, 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' der. Bu nedenle kadınlarımızı yaşantımızın merkezi olarak kabul ederiz” dedi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2013 Perşembe 16:26
Eğilmez'den kadınlar günü mesajı; Kadınlar evinin direğidir

8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesi bir mesaj yayınlayan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesi ile başta Şanlıurfa olmak üzere ülkemizin dört bir yanındaki emekçi kadınlara selamlarımı gönderiyorum. Şanlıurfa’nın elleri nasırlanmış, alın teriyle kazanan, evine ekmek götüren tüm çilekeş, vefakar, cefakar kadınlarını, annelerimizi, evinde çocuğunu yetiştiren, evinin direği, evinin onuru kadınlarımızı, hanım kardeşlerimizi selamlıyorum.

 

Bu günlerde komşumuz Suriye’de Esed yönetimince zalimce katledilen kadınlarımızı, Afganistan'ın yoksul kadınlarını, Irak'ın, Filistin'in mağdur, mazlum kadınlarını, dünyanın her yanındaki ezilmiş kadınları selamlıyor, kendilerine Şanlıurfa’dan dualarımızı yolluyorum.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Gününün, ülkemin tüm kadınları için, dünyanın tüm kadınları için, istismarın son bulmasına, baskıların sona ermesine, cinayetlerin, tecavüzlerin tükenmesine, barışa, dostluğa, kardeşliğe ve dayanışmaya vesile olmasını yürekten temenni ediyorum.

 

Hiç kimse, kadına yönelik şiddeti, adına 'töre, gelenek, namus davası' diyerek meşrulaştıramaz. Bizim medeniyetimiz, 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' der. 'Annenize, babanıza yanınızda yaşlandıklarında öf bile demeyeceksiniz' diye emreder. Bizim medeniyetimiz, kültürümüz, kadın erkek demeden, yaşlı çocuk demeden canı, hayatı, insanı kutsal görür, mübarek görür, dokunulmaz görür. Bizim geleneklerimiz kadını, evin de ailenin de sosyal hayatın da ekonomik hayatın da en merkezinde görür ve böyle kabul eder.

 

Türkiye'miz bölgesel güç olma yolundaki aydınlık yarınlara kadınlarla kavuşacaktır. Kadınların hak mücadelesini her zaman destekledik; aynı şekilde desteklemeye devam edeceğiz…

 

Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor; bu günün dostluğa, barışa, kardeşliğe vesile olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com