Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Eğilmez; Yeni hemotoloji uzmanı şehrimize atandı

Eğilmez; Yeni hemotoloji uzmanı şehrimize atandı

Lösemi ve Talasemi hastalarının tedavisi için Şanlıurfa’ya iki doktorun atandığını belirten AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Şanlıurfa’da bulunan tek hematoloji uzmanı tayininden dolayı şehrimizden ayrıldıktan sonra Şanlıurfa’ya iki hematoloji uzmanı atandı. Ancak iki doktor henüz göreve başlayamadığından üçüncü hekim atanması da yapıldı” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2013 Perşembe 16:45
Eğilmez; Yeni hemotoloji uzmanı şehrimize atandı

Şanlıurfa’da bulunan Lösemi ve Talasemi hastalarının tedavisi için Sağlık Bakanlığının çalışmalar yaptığını belirten Başkan Av. Yusuf Eğilmez; “Sağlık Bakanlığımızca Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hemotolojisi bölümüne tayin edilen uzman doktor rapor aldığından göreve başlamamıştır. Şanlıurfa Çocuk Hastanesine atanan ikinci çocuk hemetolojisi doktoru ise doğum iznine ayrıldığından görevi başında değildir. Bu aksaklıklara karşın yeni bir uzman doktor atanması için Sağlık Bakanlığı çalışmalarını sürdürüyor.

 

Hematoloji yan dal olması nedeniyle çok az uzman mezun oluyor. Bu yıl Türkiye’de ilgili bölümden iki kişi mezun olmuştur. Mecburi hizmet yasasınca Sağlık Bakanlığımızca açılan iki yeni kadrodan biri yine Şanlıurfa’mıza atanmıştır. Atanan uzman doktorumuzun en kısa sürede Şanlıurfa’da göreve başlamasını bekliyoruz” dedi.

 

Sağlık alanında devrim niteliğinde yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Eğilmez; “Görüldüğü gibi şehrimizdeki sağlık kurumlarındaki eksikliklerin giderilmesi konusunda parti olarak çalışmalarımızı sürdürüyor; sorunun çözümü için bakanlığımız ve milletvekillerimizle gereken iletişimi kuruyoruz” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com