Advert
Advert
Advert

Eğilmez, Rabia ismi için onları kutladı

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, İslami özgürlük anlamına gelen Rabia ismini meydana veren Büyükşehir Belediye Meclis üyelerini ve talep eden Şanlıurfalıları kutladı.

Eğilmez, Rabia ismi için onları kutladı
Eğilmez, Rabia ismi için onları kutladı

AK Parti İl Başkanlığında gündemi değerlendiren Başkan Eğilmez, Topçu Meydanı yanında bulunan eski Vilayet yerine 103 STK temsilcisinin talebini değerlendiren Büyükşehir Belediye MEclis Üyelerinin o meydana RABİA ismini vermesinden dolayı tarafları kutladı.

 

“RABİA İSMİNDE EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”

Son günlerin bir diğer tartışma konusu olan Rabia meydanıyla ilgili de konuşan İl Başkanı eğilmez; “Özellikle son dönemde Şanlıurfa’nın gündemini meşgul eden Rabia Meydanıyla ilgili Büyükşehir Belediyemizin verdiği bir karar var. O yeni oluşturulan meydanın Rabia olması takdir edilecek bir olay. Bu isim için oy kullanan meclis üyelerini, gerek AK Partili gerek BDP’li olsun oy veren arkadaşlarımı bir kez daha kutluyorum. Burada bir isim değişikliği yapılmamış tamamen yeni oluşturulan, Eski Valilik, adliye ve tapu binalarının olduğu alan. Yeni açılan bir meydan. Bu meydana bu isim verildi. Bir kez daha bu kararda emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Bilindiği gibi bazı kesimler İslami Özgürlük anlamına gelen Rabia ismini karambole getirerek sanki Topçu Meydanının ismi değişmişçesine propaganda yaparak ismin değişmesini istiyorlar. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali oğuz 1     2014-06-12 Yıllardır Urfalı muhafazakar partiler tarafından Kürt siyasi partilere oy verirseniz urfa PKK şehir diye anılır, ticari ilişkileriniz biter ve son belediye seçimlerinde bile; AKP tarafından BDP’ye oy verirseniz kepenkler kapatılır. Argümanı ve fotoğrafları sık sık yayınlandı. Aslında fotoğrafı iyi okumak lazım durumu fark eden paralel yapı hala AKP içinde kuvvetli bir şekilde var. Örnek kendi işyerlerinde vakit gibi gazeteleri satmayan millet vekilleri zamanı satmaya devam ediyor. Paralel yapı sinsi bir oyunu takip ediyor AKP ye karşı nefret Urfalının can damarlarını kesmeye başladı bunun en önemlisi önemli bir meydanın adını değiştirmek, Urfalı içinde kin ve nefrete yol açtı bu olay, alttaki yorumu analiz edersek, çok doğru paralel yapının saldırıları karşısında suskun olan ve hala AKP içinde bir çok millet vekili ve Yönetici Paralel yapıya yakın diye bilinirken hatta bu yapının elemanları büyükşehirde önemli makamları işgal ettiler. AKP başkanını seçim beyannamesi bile çiğneyerek,
Ahmet Demir     2014-06-11 Bir parti başkanı şehirin tarihi ile ancak bu kadar habersiz olur. paralel yapıya karşı sesini çıkarmayan ve çıkaramayan başkan şimdi aslan kesildi. islami duyarlılıkları ve hassasiyetleri böyle kendi çıkar ve menfaatleri için kullananlar utansın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı