Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Eğilmez, İstifası İstenen İlçe Başkanlarını Açıkladı VİDEO

Eğilmez, İstifası İstenen İlçe Başkanlarını Açıkladı VİDEO

AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, son günlerde tartışılan görevden almalarla ilgili olarak AK Parti Genel Merkez tarafından sadece 3 ilçe başkanının görevden alındığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2014 Çarşamba 15:14
Eğilmez, İstifası İstenen İlçe Başkanlarını Açıkladı VİDEO

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez, AK Parti Şanlıurfa İl başkanlık binasında haftalık basın bilgilendirme toplantısında düzenledi.

SADECE 3 ARKADAŞIMIZ GÖREVDEN ALINDI

AK Parti Şanlıurfa İl başkanlığının düzenlediği haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan İl Başkanı Yusuf Eğilmez;  “Son günlerde basında çıkan ‘istifa’ dedikodular dolaşıyor Genel Merkezimiz tarafından sadece 3 ilçe başkanımızın istifası isteniyor. Genel merkezimizin değerlendirmeleri sonucu Akçakale, Suruç ve Bozova ilçe teşkilatlarının, Başkanları, asil ve yedek tüm yönetim kurullarının istifaları istendi. O ilçelerimizin başkanları ve teşkilatlar bugün istifalarını il başkanlığına sunacaklar. Biliyorsunuz Türkiye geneli  500’ün üzerinde ilçede bir değişim yapıldı. Bu değişim ilimize de üç ilçe olarak yansıdı” dedi.

“BUNDAN SONRAKİ HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM”

İstifası istenen 3 başkana bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür eden Başkan eğilmez; “Bu 3 ilçede bizimle bugüne kadar çalışan bu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatlarında onlara başarılar diliyorum. Bozova İlçemizdeki başkanımız 12 yıldır bu görevi yapıyordu. Diğer 2 ilçemizin başkanları 2012 yılında kongreyle yönetime gelmişlerdi” dedi.

“İSTEYEN HERKES İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN BAŞVURABİLİR”

Bu 3 ilçede isteyen herkes boşalan ilçe başkanlığı için partimize gelerek burada bulunan forumu doldurup başvurabileceğiniz söyleyen Eğilmez;  “İnşallah en kısa sürede yeni başkanlarımızı ve yönettim kurullarını genel merkezimiz belirleyecektir. Tabi, bu yönetimlerde yer alan arkadaşlarımızın birçoğu tecrübeli kişiler. İnşallah yeni yönetimde de görev alacak bu arkadaşlarımız” dedi.

“SEÇİM KAYBETME KRİTER OLARAK ALINMADI”

Görevden alınmaların seçim kaybetme kriterine bağlanmadığını söyleyen Yusuf  Eğilmez; “Seçim kaybetme burada tek kriter olmadı. Genel merkezimizin yaptığı değerlendirmede, başarı durumuna göre, seçimlerin sonuçlarına göre gerek gördükleri teşkilatları görevden alma kararı aldı.  Yeni gelecek ve mevcut başkanlarımızla birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimi çalışmalarını yapacağız ve bu başkanlarımızla ilçe kongre seçimlerine kadar devam edeceğiz” diye konuştu.

“BAKANIMIZIN ŞANLIURFALILARA SELAMI VAR”

En kısa sürede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in Şanlıurfa’ya geleceğini söyleyen Eğilmez; “Sayın Bakanımız 1 hafta boyunca yoğun bakımda kaldı. Sonrasında doktorların verdiği dinlenme raporları doğrultusunda Şanlıurfa seyahatlerini iptal etti.  Çok Şükür şu an Sayın Bakanımızın sağlık durumu iyidir. Telefonla da görüştüm. İnşallah en kısa zamanda Şanlıurfa’ya gelmeyi düşünüyor.  Tüm Şanlıurfalılara selamları da var” dedi.

“RABİA İSMİNDE EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”

Son günlerin bir diğer tartışma konusu olan Rabia meydanıyla ilgili de konuşan İl Başkanı eğilmez; “Özellikle son dönemde Şanlıurfa’nın gündemini meşgul eden Rabia Meydanıyla ilgili Büyükşehir Belediyemizin verdiği bir karar var. O yeni oluşturulan meydanın Rabia olması takdir edilecek bir olay. Bu isim için oy kullanan meclis üyelerini, gerek AK Partili gerek BDP’li olsun oy veren arkadaşlarımı bir kez daha kutluyorum. Burada bir isim değişikliği yapılmamış tamamen yeni oluşturulan, Eski Valilik, adliye ve tapu binalarının olduğu alan. Yeni açılan bir meydan. Bu meydana bu isim verildi. Bir kez daha bu kararda emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com