Advert
Advert
Advert

Eğilmez; Güzel sanatları lisesi mezunları mağdur edilmemeli

Şanlıurfa Güzel Sanatları Lisesi Mezunları Öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları gerektiğini belirten AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Şanlıurfalı öğrenci kardeşlerimizin mağdur olmaması için ilgili kişilerle iletişime geçeceğiz. Umarız ki sorun çözülür” dedi.

Eğilmez; Güzel sanatları lisesi mezunları mağdur edilmemeli
Eğilmez; Güzel sanatları lisesi mezunları mağdur edilmemeli

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Eğitim Fakültesi Müzik ve Resim-İş Öğretmenliği Bölümüne Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alımına 220 taban puan şartı getirilmesine Şanlıurfa Güzel Sanatları Lisesi Mezunları tepki göstererek puanın düşürülmesi için AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez’den yardım istediler..

 

AK Parti İl Başkanlığına gelen bir grup öğrenci; “Türkiye’deki tüm üniversiteler 140 ile 180 puan arası öğrenci alırken Harran üniversitesinin 220 puanla alması bizleri engellemektir” dediler.

 

Öğrencilerin Mağdur olmaması için Harran Üniversitesi Yönetimi ile görüşeceklerini belirten AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Şanlıurfalı öğrenci kardeşlerimizin mağdur olmaması için ilgili kişilerle iletişime geçeceğiz. Umarız ki sorun çözülür” dedi.

 

Konuşmasını sürdüren Başkan Av. Eğilmez; “Şanlıurfa Güzel Sanatları Lisesi Mezunları arkadaşlarımız bizi ziyaret ederek sorunlarını ilettiler. Harran Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümü öğrenci alım taban puanı 220 olarak belirlemiş. Arkadaşların bize ilettiği konu şu; Türkiye’nin hiçbir üniversitesinde bu kadar yüksek taban puan uygulaması yok. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın böyle yüksek puan alan sayısı çok az. Böyle olunca da bir çok hemşehrimiz açıkta kalacak. Taban puanı daha düşük olan diğer üniversiteler sınavlarını bitirdikleri için Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesi Mezunların o sınavlara girme şansı da yok. Dolayısıyla bu konuda Harran Üniversitesi yönetiminden kendilerine yardımcı olmalarını bekliyorlar. Bizden bu konuda yardım istediler. Bizde taleplerini ilgili birimlere iletik. Öğrenci kardeşlerimiz Milletvekilimiz Mahmut Kaçar ile de görüştüler. Üniversite yönetimi ile bu konuda görüşeceğiz. Öğrencilerimizin mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Eğitim Fakültesi Müzik ve Resim-İş Öğretmenliği Bölümüne Şanlıurfa Güzel Sanatları Lisesi Yusuf Eğilmez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu