Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj Eğilmez; Eşim Ameliyat Oldu Ziyarete gidemedim

Eğilmez; Eşim Ameliyat Oldu Ziyarete gidemedim

Yusuf eğilmez'le seçim sonrası ilk değerlendirme sitemizde siz okuyucularımız için yaptık.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2011 Pazar 18:23
Eğilmez; Eşim Ameliyat Oldu Ziyarete gidemedim


AK Parti Seçimlerde Şanlıurfa’da Büyük başarı elde etti. 11 milletvekiline ramak kalmışken 10 Vekile yetinmek zorunda kaldılar. 11 Nisanda listeler açıklandığında neredeyse dağılma tehlikesi içerisine giren Şanlıurfa AK Parti, Yusuf Eğilmez öncülüğünde kurumsallaşmış bir ekiple birlikte Bakan Faruk Çelik’le çok kısa bir sürede hiç kimsenin beklemediği bir başarı yakaladı.
Biz de bütün bu çalışmaların sırrını öğrenmek isteği ile İl Başkanı Yusuf Eğilmez’le röportaj yapmak için randevulaştık.  İl başkanlığına gittiğimde tüm ekibi çalışır halde buldum. Sanki seçim çalışmaları devam ediyor. Hiç seçim süreci geçmemiş gibi!..
Başkan Eğilmez bizi sıcak bir ortamda karşıladı. Çok mütevazi ve kibar bir kişiliği var. Aday belirleme sürecinde bazı kırgınlıkları yaşamamış gibi.   “AK Parti’de halkımız var. Hepimiz varız. Liderimiz Tayyip Erdoğan var. AK Parti davası var. Herkes onu önceliyor.” Derken ne kadar davasına sadık bir insan olduğunu gösteriyordu.  4 yılda 400 proje için; “parti olarak taahhütnamemizdir” diyor.
Seçim sonuçlarını değerlendirirken; “Bu başarı tüm Urfalılarındır” diyor. Seçim çalışmaları sırasında; “eşim küçük bir operasyon (Ameliyat) geçirdi. 2 gün hastanedeydi. Ziyarete bile gidemedim.” Derken AK Parti seçim çalışmalarını ne kadar önemsediğini gösteriyordu.
Zevkle okuyacağına inandığımız seçim sonrası ilk röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz:

Mehmet Guli Aslan: Başkanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
Yusuf Eğilmez: ben 1975 Hilvan doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Urfa’da tamamladım. Daha sonra Konya Selçuk Üniversitesinde Hukuk fakültesini okudum. 2001 yılından bu yana Şanlıurfa’da serbest avukat olarak çalışmaktayım.
Mehmet Guli Aslan: siz daha önce 12’de 12 hedefi ile yola çıkmıştınız. Ama listeler açıklandığında her seçim döneminde olan tepkilerden çok daha yüksek dozajda tepki çekti listeler.  Sonrada o tepkili olan halk çok güzel bir şekilde ikna edildi. Belki 12’de 12 olmadı ama 10 vekil büyük başarı. Kamuoyunun beklentisinin de üzerinden bir başarı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yusuf Eğilmez: şimdi biz başta hedefimizi koymuştuk. Hedef Şanlıurfa’da 12’de 12. Bütün çabalarımız bu yündeydi. Hiçbir zaman bu konuda şüpheye ve karamsarlığa düşmedik. Tabi listeler açıklandığında her dönemde tepki olur bu dönemki tepki biraz daha fazlaydı.  Bu birazda aday adayların çokluğundan kaynaklanıyordu. Bir de Urfalıların alışık olmadığı, ilk kez dışarından bir bakan Urfa’da aday gösteriliyordu. Bu da ilk başta biraz tepki ile karşılandı. Ama tabi daha sonra bu yavaş yavaş dindi. Olumluya yöneldi tepkiler.


Mehmet Guli Aslan: bu süreçte  kişisel ve ekip olarak her hangi bir büyük sıkıntı yaşadınız mı? Listeler açıklandıktan sonra o süreçte neler oldu? İl başkanlığı bu durumu nasıl karşıladı?
Yusuf Eğilmez: listeler açıklandığında bazı sıkıntılar yaşandı. Hiç sıkıntı yaşanmadı dersek doğru olmaz. Ama bu sıkıntıların hepsini, Başta Bakanımız Faruk Çelik olmak üzere biz birlikte bu sıkıntıların üstesinden geldik.  Şanlıurfa’da seçimlerin bu hali ile sonuçlanmasında en büyük etken Bakanımız Faruk Çelik’tir. Bakanımızın katkıları ile bu birliktelik sağladık. İl başkanlığı olarak, vekil adaylarımızla birlikte hareket ettik. Bunun neticesinde de küçümsenmeyecek bir başarı elde ettik.
Mehmet Guli Aslan: listeler açıklandıktan sonra gerçektende parti içerisinde de aday adayları arasında da bir dağınıklık ortaya çıktı. Ama daha sonra bu süreç çok güzel yönetilerek toparlandı. Tam bir ekip ruhu oluştu. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar yapıldı. Bunu neye bağlıyorsunuz? Nasıl böyle kısa bir sürede toparlandı?
Yusuf Eğilmez: Partim, AK Parti’de halkımız var. Hepimiz varız. Liderimiz Tayyip Erdoğan var. AK Parti davası var. Herkes onu önceliyor. Muhakkak ki ilk liste açıklandığında herkesin bir aday adayı vardı. İlk liste açıkladığında bir tepki olabilir bu da normaldir. Sonradan insanlarımız büyük resme bakıyorlar. Büyük resimde de Recep Tayyip Erdoğan var.   AK Parti var Türkiye var insanlarımız bu yüzden AK Partiyi seviyorlar. Urfa’da halkımızın AK Partiye büyük bir sevgisi var. İlk başta bir tepki oluştu, sonra insanlarımız bu büyük resme baktılar. Yine gidip oyunu AK Partiye verdiler.
Mehmet Guli Aslan: peki, şimdi seçimler sonuçlandı. AK Parti 12’de 10 aldı. Kamuoyu bunu büyük bir başarı olarak görüyor. Korkulan şu, bu vekillerimiz geçmişte yaşananların tam tersi yaparak birlik ve beraberlik içerisinde hizmete devam edecekler mi? Bu konuda neler söylemek istersiniz?


Yusuf Eğilmez: başta biz Ankara’da başlarken hepimiz birlikte başladık. Her şeyi birlikte yapacağız, birlikte yürüteceğiz. Bunu gösterdikte. İşte ilk televizyon programına birlikte çıkıldı. Bütün resimlerde birlikte poz verildi. 12 adayımız hep birlikte vardılar. Bütün reklamlarda birlikte görüntü verdik. Hiç kimse kişisel reklam yapmadı. Bundan sonrada arkadaşlarımız, vekillerimiz, teşkilatımız ve Bakanımızın öncülüğünde devam edeceğiz. Birlikteliği bozmayacağız.
Mehmet Guli Aslan: seçimler sonuçlandı. 4 yılda 400 proje vadiniz vardı parti olarak vaat etmiştiniz. Bu vaatler için Bakanımız Şanlıurfalılara yeteri kadar güven verdi. Şimdi iş bu vaatlerin yapılması aşamasına geldi. Halk şimdi bu vaatlerin gerçekleşme durumuna bakıyor. Bu konuda Urfalılara neler söylersiniz?
Yusuf Eğilmez: hemen şunu söyleyeyim; 4 yılda 400 projenin içerisinde şu an biten projeler var. Sayın bakanımızın öncülüğünde yapılmaya devam edeceğiz. Zaten kitapçıklarımız var. Bu taahhütnamedir. Bunları zamanında gerçekleştireceğiz.
Mehmet Guli Aslan: bir örnek vereceğim. Kısa bir süre önce Harran bölgesinde yol çalışmalarında firma kaynaklı aksaklıklar meydana geldi. Çalışmaların durduğuna dair haberler çıktı. Bu projelerde firma kaynaklı aksaklıklardan projelerin sekteye uğraması tehlikesi var mı? Bu gibi aksaklıklar olursa ne gibi bir önlem ve ya B planı devreye koyulur?
Yusuf Eğilmez: yasalar çerçevesinde tüm tedbirler alınır. Özel firmalar görevlerini ifa etmezlerse yaptırımları var en sonunda ihalenin feshine kadar gidilir. Bu konuda biz parti olarak takipçisi olacağız. Yasalar ölçüsünde tüm haklarımızı kullanacağız.
Mehmet Guli Aslan: yani şunu diyebilir miyiz; ‘artık bundan sonra bir iş başlayacak ve o iş müteahhit kaynaklı yıllar yılı sürmeyecek’ siz o işin takipçisi olacaksınız ve o iş ön görülen tarihte bitirilecek. Aksaklıklara müsaade edilmeyecek.
Yusuf Eğilmez: burada sadece müteahhitleri suçlamamak lazım. Biliyorsunuz AK Parti İktidarından önce Temeller atılıyordu. Ama hiçbir zaman açılışlar olmazdı. Ama AK Parti bu olguyu kırdı. Biz şimdi gün veriyoruz tarih veriyoruz. Mesela Suruç sulama kanalları var. İhalesi yapıldı orada temel atma töreninde çevre bakanımız Sayın Veysel Eroğlu; ‘ müteahhitlerden tarih istedi 12 12 2012 saat 12’yi 12 geçe açılışı yapılacak. Temel atılırken açılış saati belirlendi.
Mehmet Guli Aslan: yani şimdi çalışmalar açılış gününe hazır olması için son sürat devam ediyor.
Yusuf Eğilmez: tabi, artık devam edecek. Zaten AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın Farkı da buradadır.
Mehmet Guli Aslan: biz de AK Partinin bu çalışmalarına şahidiz. Urfa olarak çok ta bu farkı yaşamadık geçmiş dönemde. Ama siz diyorsunuz ki; bu dönem daha da farklı olacak.
Yusuf Eğilmez: tabi tabi, farklı bir dönem olacak. Farklı bir Urfa olacak.
Mehmet Guli Aslan: Şanlıurfalılara seçim sonuçları ile ilgili neler söylemek istersiniz?
Yusuf Eğilmez: tüm Şanlıurfalılara teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok büyük bir barıya imza attılar. Bu başarı tüm Urfalılarındır.  Son sözü Urfalılar söyledi. Bundan sonra artık söz sırası vekillerimizdedir.
Mehmet Guli Aslan: son sorum biraz kişisel olacak. Sizinle ilgili olacak. Daha önce referandum sürecinde ekip içerisindeydiniz. Çok kısa bir süre sonra bu seçim süreci başladı. Sizin bir günde birkaç ilçeyi dolaştığınıza şahit oluyorduk. Bu süreçlerde ailenize ne kadar süre ayırdınız, bu konuda eşinizden eleştiri aldığınız oldu mu?
Yusuf Eğilmez: tabi, ailemden çok eleştiri almadım ama çevremden çok eleştiri aldım. Mesela eşim küçük bir operasyon (Ameliyat) geçirdi. 2 gün hastanedeydi. Ziyarete bile gidemedim. Bu süreç bizim için çok önemli bir süreçti. Ben bu süreçlerde çocuklarımın yüzünü göremedim. Akşam gittiğimde yatıyorlardı. Sabah daha onlar kalkmadan evden çıkıyordum. Bu seçim sürecinde de nerdeyse hiç çocuklarımı göremedim. Sayın Bakanımızın çok yüksek bir çalışma temposu var. Gece saat 3’lere kadar çalışıyordu. Sabah yine erkenden seçim çalışmalarına başlıyordu. Biz de il başkanlığı olarak eşlik etmek zorundaydık. Tabi bu bizim için bir onurdu. Bu süreçte bakanımızla birlikte çalışma fırsatı bulduk. Ve bir başarıya imza attık.
Mehmet Guli Aslan: bizi kırmayıp o değerli zamanınızı bize ayırdığınız için size teşekkür ederiz.
Yusuf Eğilmez: ben size teşekkür ederim. Allah Sizden razı olsun. Hayırlı çalışmalar size…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com