Advert
Advert
Advert

Eğilmez; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlu olsun

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av.Yusuf Eğilmez “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Eğilmez; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlu olsun
Eğilmez; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlu olsun

Eğilmez, tüm işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayarak: “Milli Birlik ve Kardeşlik bağımızın daha da kuvvetlendiği şu günlerde 1 Mayıs’ı birlik, dayanışma duygularıyla başta işçi, memur ve emekçi kardeşlerimiz olmak üzere bütün milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum” dedi.

 

Hükümet olarak her zaman işçinin yanında olacaklarını belirten Eğilmez, 1 Mayıs’ın ilk kez kendi hükümetleri döneminde resmi tatil ilan edildiğini belirterek, “İşçinin hakkını vermek için var gücüyle çalışan AK Parti İktidarında, geçmişte korku ve endişelerle yer eden 1 Mayıs’lar, artık emek ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır. 1 Mayıs, 22 Nisan 2009 tarihinde ‘Emek ve Dayanışma Günü’ adıyla resmi tatil günü ilan edilerek, gerilimin, kavganın ve şiddetin adı olmaktan çıkarılmıştır” dedi.

 

1 Mayıs’ın tüm dünyadaki işçilerin evrensel ortak değeri olduğunu kaydeden AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, mesajında görüşlerini şöyle açıkladı: “1 Mayıs, dünyada işçilerin çalışma şartlarının düzeltilmesi için verdikleri mücadelenin başlangıcı olup, tüm çalışanların ve dünyanın evrensel ortak değeridir. Bu güne kadar tüm dünyada Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü olarak kutlanmakta olan 1 Mayıs Ülkemizde de ilk kez AK Parti hükümetinin attığı adımla emek ve dayanışma günü olarak kabul edilmiş ve resmi tatil ilan edilmiştir. 1 Mayıslar, insanlarımızı tedirgin eden değil, bahara girerken, insanların eşiyle, çocuğuyla hep beraber bayram havasında kutlayacağı barış içerisinde bir gün olarak anılmalıdır” dedi.

 

yusuf eğilmez 1 mayıs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle