Advert
Advert
Advert

Eflâtun Dergisinin İlk sayısı çıktı

Eflâtun Dergisi yayın hayatına başlıyor. Uğur YÜRÜYEN ve Halil ANLI’nın öncülük ettiği dergide, Urfalı yazarlar bir araya getirildi.

Eflâtun Dergisinin İlk sayısı çıktı
Eflâtun Dergisinin İlk sayısı çıktı

Derginin amacı özellikle genç kesime hitap edip duygu ve düşüncelerine tercüman olmaktır. Konu hakkında konuşan derginin öncü iki ismi Uğur YÜRÜYEN ve Halil ANLI dergi hakkında değerli görüşlerini, eleştirilerini ve önerilerini aldıkları Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanlığından Yusuf Sabri Dişli ye teşekkür ettiklerini, değerli hocamız; Urfa kültür ve edebiyat dünyasına böyle bir derginin gerekli olduğunu bildirdiler.

Bu konuda açıklamaya yapan Uğur YÜRÜYEN ise ‘’Büyük emekler sonucunda yaptığımız çalışmalar nihayet son buldu. Dergi için maddi ve manevi destek veren değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum. Umarım bu dergi Urfa kültür ve edebiyat dünyasına bir fayda sağlar.  Dedi.

Derginin ilginç bir yönü de içerik olarak zengin olması; şiir, deneme, söyleşi ve karikatürlerin bir araya getirildiği dergi Şanlıurfa’da ilk olma özelliğini taşıyor. Derginin her düşünceye, duyguya, renk, dil, din ırk ayrımı gözetmeksizin kapsayıcı ve özgürlükçü bir anlayışa sahip olduğunu belirten Halil ANLI ise günümüzde insanlarımızın kamplaştıran ve insanları birbirinden uzaklaştıran görüşleri ve söylemlere sırtımızı dönmek zorundayız. Herkesin bir arada yaşadığı, yaşam ve görüşlere saygılı olduğu bir dünya üretebilme adına biz de dergiyi çıkarıyoruz. Derginin temel amacı farklı görüşteki insanların da aynı yerde yazabileceğini göstermektir. Dedi.

Dergide yer alan  yazarlar ise şöyle

Eyüp AZLAL

Ali TUTLUOĞLU

S. Ahmet KAYA

Bekir URFALI

Halil ANLI

Uğur YÜRÜYEN

Muhammed ALANKAYA

Ş. Veysel ALANKAYA

Songül AKMAN

Ziyat BAYTOK

Remzi KARA

Eda Nur DENİZ

M. Enes ÇADIRCI

 

Haber: Mehmet Emin KUŞ/ www.balıklıgöl.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler