Advert
Advert
Advert

Edessa Hastanesi açılacak mı?

Şanlıurfa Özel Edessa hastanesi uzun bir aradan sonra tekrar açılacak. konuyla ilgili iddia bugün yerel bir gazetede gündeme geldi.

Edessa Hastanesi açılacak mı?
Edessa Hastanesi açılacak mı? admin

 Şanlıurfa olay gazetesinde yer alan habere göre Özel Edessa hastanesinin satışı ile ilgili sürecin tamamlandığı, 1,5 aylık bir zaman dilimi içerisinde açılışın gerçekleştirilebileceği bildirildi.

Paşabağı Mahallesi, Harran Üniversitesi caddesi üzerinde bulunan 83 yatak kapasiteli Hastane kapanmadan önce ayda yaklaşık 30 bin hastaya hizmet veriyordu.   2011 yılı Kasım ayında açılan Özel Hastane, 2016 yılı Nisan ayında SGK sözleşmesi yenilenmeyince kapanmıştı.  Satış sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, cihazlarıyla birlikte atıl durumda olan Hastane, kapılarını yeniden açacak.

Hastane kapandıktan sonra işsiz kalan 236 personelin tekrar işe alınması konusunda da prensip anlaşmasına varıldı.  Dava açan personel de anlaştıkları takdirde işlerine geri dönebilecek.  
Hastanenin yeni sahibi Adem Atmani, Hekim ve yardımcı sağlık personeli başta olmak üzere gerekli kadroyu oluşturabilmek için çalışmalara başladı. 
Edessa Tıp'ın yeniden açılması konusunda Sağlık Bakanlığına gerekli başvurunun yapıldığı bildirildi.  SGK sözleşmesinin yenilenmesi konusunda pürüzlerin aşıldığı ifade ediliyor.
Hastanenin hangi isim altında açılacağı henüz belli olmuş değil..
 

Özel Edessa hastanesi Özel Edessa tıp merkezi Edessa hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mihriban     2017-07-12 İş başvuruları ne zaman olacak?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle