Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Edessa Arkeoloji Müzesi yılsonunda tamamlanıyor

Edessa Arkeoloji Müzesi yılsonunda tamamlanıyor

Yılsonunda tamamlanacak ve 70 bin tarihi eserin sergileneceği Edessa Arkeoloji Müzesi, bitiminin ardından dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alacak.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 14:14
Edessa Arkeoloji Müzesi yılsonunda tamamlanıyor

Yılsonunda bitirilecek tamamlanması planlanan Edessa Arkeoloji Müzesi, dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alacak. Dinlenme alanları, mozaik müzesi ve devasa bahçesiyle dikkat çeken müzede, sergilenecek eserlerle insanlığın tüm çağları canlandırılacak.

Müzede İncelemeleri sırasında bir açıklama yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Müze inşaatında sona yaklaştıklarını belirterek, yılsonuna doğru dünyada sayılı müzelerden biri olacak olan kompleksi hizmete açacaklarını belirtti.

Yapılan müzenin ziyaretçilerini yormayan bir şekilde tasarlandığını ifade eden Vali Küçük, “Sıkılmadan, zevk alarak gezilecek bir müze inşa ediliyor. İnsanlığın tüm çağları müzede canlandırılacak. Dinlenme alanlarıyla, mozaik müzesiyle ve devasa bahçesiyle eşsiz bir eseri Şanlıurfa’ya kazandırmak üzereyiz.” dedi.

Müzenin dışında da ziyaretçilere sunulmak üzere ışıklı görsellerin hazırlanacağını dile getiren Vali Küçük, müze içirişinde oluşturulacak olan Hz. İbrahim köşesinde de Kur’an-ı Kerim’de anlatıldığı şekilde Hz. İbrahim’in hikâyesinin üç boyutlu olarak canlandırılacağını ifade etti. Yapılacak olan canlandırmanın Diyanet İşleri Başkanlığından alınan fetva doğrultusunda tasarlanacağını belirten Küçük, “Ateşin suya dönüşmesi ve suyun oluşması canlandırmaları ziyaretçilere o ortamı yaşatacak. Müzeyi gezenler sadece tarihe yönelik bilgi sahibi olmayacaklar. Aynı zamanda insanlık tarihine bakışları da değişecek.” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com