Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eczacılar saldırılara kaşır 'acil butonu' istedi

Eczacılar saldırılara kaşır 'acil butonu' istedi

Türk Eczacıları Birliği (TEB) eczacılara yönelik saldırıların önlenmesi amacıyla gece nöbetlerinde aktif olarak kullanılmak üzere 'acil butonu' konulmasını istedi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2015 Pazar 12:40
Eczacılar saldırılara kaşır 'acil butonu' istedi

Türk Eczacıları Birliği (TEB) son dönemde eczacılara yapılan saldırılar ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunarak, gece nöbetlerinde aktif olarak kullanılmak üzere ‘acil butonu’ konulmasını talebinde bulundu.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul’da bir eczacıya yapılan saldırının ardından, Gaziantep’te de nöbetçi eczanede, eczacı ve çalışanlarının saldırıya uğradığı ve eczanesinin darmadağın edildiği belirtilerek, bu zihniyetin cezalandırılmadığı ve önlemler artırılmadığı sürece sağlık çalışanlarına şiddetin her geçen gün artacağı belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada, eczacıların özellikle nöbetlerde sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldığı belirtilerek, acil önlemler alınmaması halinde şiddetin boyutunun daha da artacağı, daha fazla şiddet vakası yaşanmaması için göstermelik çözümler değil, acil ve kalıcı önlemlerin alınması gerektiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında eczacıyı şiddetten korumak amacıyla gece nöbetlerinde aktif olarak kullanılmak üzere ‘acil butonu’ konulmasını talebinde bulunularak, “Sağlık çalışanlarına şiddete karşı caydırıcı yasal önlemler alınması ve saldırganlara cezaların artırılması, sağlık çalışanlarının kamu hizmeti verdiklerinin altının çizilmesi, medyada sağlık çalışanının ‘saldırılabilir’ biri olduğu izlenimini verecek şekilde haberlerden kaçınılması, sağlık çalışanları tarafından yapılan şikâyetlerin ya da tehdit bildirimlerinin kolluk ve diğer makamlar tarafından öncelikli olarak ele alınması, nöbetçi eczanelere yapılacak devriye ziyaretlerinin sıklaştırılması, eczanelere özellikle gece nöbet esnasında aktif olarak kullanılmak üzere “Acil Butonu” koyulması gerekmektedir.“ denildi.

Açıklamada son olarak, tüm yetkililer eczacıya ve sağlık çalışanlarına şiddete karşı birlikte hareket etmeye davet edildi.    

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com