Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Economist: Kimse bize baskı yapamaz

Economist: Kimse bize baskı yapamaz

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2011 Pazar 08:33
Economist: Kimse bize baskı yapamaz

Türkleri CHP’ye oy vermeye çağıran The Economist dergisinin Genel Yayın Yönetmeni John Micklethwaite, Erdoğan’dan gelen tepkilere yazılı yanıt verdi.

Gazeteport internet sitesinin sorularını yazılı olarak yanıtlayan Micklethwaite, “The Economist tamamiyle bağımsız bir yayındır. Hiçbir siyasi tarafa dahil değildir. Biz editoryal olarak ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya gibi çok sayıda ülkedeki seçimler, adaylar hakkında siyasi yorum yazıları yayınladık, yayınlamaya devam ediyoruz. Ama şu ana kadar bu ülkelerden hiç kimse bizim siyasi olarak baskı altında olduğumuzu iddia etmediği gibi, okuyucularımız da bizim bir siyasi parti veya adaya yönelik olarak propaganda veya karşı propaganda yaptığımızı düşünmedi. Biz baskıya asla taviz vermeyiz. Velev ki, şu ana kadar buna teşebbüs eden birileri olmuş olsun.”

‘O yazının arkasında ne var ona bakmak lazım’

İngiliz The Economist” dergisinin Türk seçmeni “CHP’ye oy vermeye” çağıran manşetine AK Parti kanadından tepkiler sürüyor. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde seçim çalışmalarını değerlendirme toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcıları Cemil Çiçek gazetecilerin The Economist’in attığı manşetle ilgili sorularını yanıtladı.

Çiçek, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Biz halkımızı memnun etmek, halkımızın hoşnutluğunu kazanmak ve onun kararına itibar etmek üzere bir siyaset yapıyoruz. Ne Economist’i ne onu yazanları ne onu yazdıranları ne de onun arkasındakileri memnun etmek üzere siyaset yapmıyoruz. Dolayısıyla biz gücümüzü halktan aldık, bundan sonraki desteğimiz de halkın kendisi olacaktır. O manşetlere bakarak bizim milletimiz karar vermez. O yazının arkasında ne var ne yok ona bakmak lazım.” Türkiye’nin uyguladığı politikaların birilerini rahatsız ediyor olabileceğini ifade eden Çiçek, “Bizim yerimize, halkımızın yerine endişelenmelerine gerek yok. Endişelerinin kaynağı başka şeylerdir. Biz bazılarının ayağına basıyoruz uyguladığımız politikalarla.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com