Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Düşünür; "Balyoz planı ilk değil"

Düşünür; "Balyoz planı ilk değil"

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2010 Cuma 12:59
Düşünür;

Başkan Düşünür yaptığı açıklamada, daha öncede 1960'da, 1971'de, 1980'de, 28 Şubat'ta planlar yapıldığını söyledi. Düşünür, "O tarihlerde, bugün ortaya çıkan plan gibi o zaman yapılan planlar uygulandı. Milletin başına balyozlar indirildi. Cumhuriyet tarihimizde yapılan bu darbe ve planlara karşı ilk kez, 27 Nisan e-muhtırasında bir duruş ortaya kondu.

Sivil bir hükümet, cesur ve yürekli bir duruş sergileyerek olması gerektiği gibi davrandı. Sinmedi, boyun eğmedi. Bundan sonraki planlarda da nasıl bir tavır ortaya konacağını ve konması gerektiğini dost, düşman herkese gösterdi. Herkesin durması gereken yeri bilmeli. Egemenliğin millete ait olduğunu ve herkesin haddini bilmesi gerekiyor. Bilelim ki, bu ülkede, demokrasiyi hazmedemeyen birileri bir plan ve hesap yapabilir.

Yeter ki, demokrasi yanlısı bizler inandıklarımızı savunmada samimi olalım. Biz, bu ülkede, hukukun egemenliği ve demokrasinin tam olarak yerleşmesi konusunda ne kadar samimi olur, hukuk ve demokrasiye sahip çıkarsak, o yapılan planlar yapanların başına iş açar, inkar çabasına girerler. Bu gün ortaya çıkan planların bir oyun olduğu söylenmektedir. Bu balyoz planı bir oyun mu? bir seminer mi? yoksa bir darbe teşebbüsü mü olduğuna bağımsız yargımız ve bu toplumun vicdanı karar verecektir.

Bugün yaşananları çok güzel ifade eden Kürtçe bir söz vardır. 'Te di ezım, te ne di dızım'. Türkçesi, 'sen görsen benim, görmesen hırsızım' Yani, biri tanıdığının bahçesine hırsızlığa gider. Bahçe sahibi kendisini görse 'yabancı kimse değil, benim'der. Orada bulunma amacını, uğramış olmak gibi gösterir, hırsızlık amacını gizler. Bahçe sahibine yakalanmasa hırsızlık yapar gider" dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com