Advert
Advert
Advert

Düşünür; "Balyoz planı ilk değil"

Düşünür;
Düşünür;

Başkan Düşünür yaptığı açıklamada, daha öncede 1960'da, 1971'de, 1980'de, 28 Şubat'ta planlar yapıldığını söyledi. Düşünür, "O tarihlerde, bugün ortaya çıkan plan gibi o zaman yapılan planlar uygulandı. Milletin başına balyozlar indirildi. Cumhuriyet tarihimizde yapılan bu darbe ve planlara karşı ilk kez, 27 Nisan e-muhtırasında bir duruş ortaya kondu.

Sivil bir hükümet, cesur ve yürekli bir duruş sergileyerek olması gerektiği gibi davrandı. Sinmedi, boyun eğmedi. Bundan sonraki planlarda da nasıl bir tavır ortaya konacağını ve konması gerektiğini dost, düşman herkese gösterdi. Herkesin durması gereken yeri bilmeli. Egemenliğin millete ait olduğunu ve herkesin haddini bilmesi gerekiyor. Bilelim ki, bu ülkede, demokrasiyi hazmedemeyen birileri bir plan ve hesap yapabilir.

Yeter ki, demokrasi yanlısı bizler inandıklarımızı savunmada samimi olalım. Biz, bu ülkede, hukukun egemenliği ve demokrasinin tam olarak yerleşmesi konusunda ne kadar samimi olur, hukuk ve demokrasiye sahip çıkarsak, o yapılan planlar yapanların başına iş açar, inkar çabasına girerler. Bu gün ortaya çıkan planların bir oyun olduğu söylenmektedir. Bu balyoz planı bir oyun mu? bir seminer mi? yoksa bir darbe teşebbüsü mü olduğuna bağımsız yargımız ve bu toplumun vicdanı karar verecektir.

Bugün yaşananları çok güzel ifade eden Kürtçe bir söz vardır. 'Te di ezım, te ne di dızım'. Türkçesi, 'sen görsen benim, görmesen hırsızım' Yani, biri tanıdığının bahçesine hırsızlığa gider. Bahçe sahibi kendisini görse 'yabancı kimse değil, benim'der. Orada bulunma amacını, uğramış olmak gibi gösterir, hırsızlık amacını gizler. Bahçe sahibine yakalanmasa hırsızlık yapar gider" dedi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır