Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Dürüst olmayan esnafa ceza

Dürüst olmayan esnafa ceza

Ticarette giderek yok olan dürüstlük ağır cezalarla yeniden sağlanmaya çalışılacak.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2013 Çarşamba 13:20
Dürüst olmayan esnafa ceza

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yeni hazırladığı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı Taslağı, perakende ticaret alanına radikal değişiklikler getiriyor.

DÜRÜST OLMAYANA CEZA

Bugün Gazetesi'nin haberine göre, düzenlemeye göre ticari faaliyet sırasında dürüst davranmadığı tespit edilen esnaf ya da ticari işletme, bir önceki yılın cirosunun yüzde 10’u oranında para cezasına çarptırılacak. Buna göre örneğin manava birinci sınıf domates diyerek iki ya da üçüncü sınıf domatesi satan hal esnafı yıllık 2 milyon lira ciro yapmışsa 200 bin lirasını ceza olarak ödemek zorunda kalacak. Üstelik bu alışkanlığını sürdüren esnaf ya da tüccar bu suçu tekrarladığında cezası da katlanarak uygulanacak.

AVM'LERE İBADETHANE AYARI

Bakanlık ayrıca, esnaf ve tüccarların uyacağı yeni etik (ahlak) kuralları da belirleyecek. Etik kurallara uymayanlara ayrıca ceza verilecek.Taslak alışveriş merkezlerinde, tıbbi müdahale ünitesi, ibadethane, bebek bakım odası gibi ortak kullanım alanları oluşturulmasını da zorunlu hale getiriyor. Uygulamanın sadece yeni açılacak AVM’leri değil mevcutları da kapsayacağı belirtildi. Bu mekanları açmayan AVM’lere cirolarının yüzde 5’i oranında ceza kesilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiftçileremüjde! destek ödemesi başlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com