Advert
Advert
Advert

Duraklardaki halk bilinçlendirildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ‘Madde Bağımlılığı Mücadelesinde Biz Varız, Ya Siz?’ projesi kapsamında vatandaşlara uyuşturucu ve madde bağımlılığı hakkında bilgi verdi.

Duraklardaki halk bilinçlendirildi
Duraklardaki halk bilinçlendirildi

    Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önünde kurulan stantta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, duraklarda duran vatandaşları  ve halk otobüsün içindeki yolcuları bilgilendirdi.
    Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında Madde Bağımlıları ve uyuşturucuyla mücadele konusunu ela alan Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde kurduğu stantlarda vatandaşlara bilgilendirme broşürü dağıtıyor.
    Vatandaşların taktirini toplayan çalışmayla birlikte Ailelerin madde bağımlılığı ve uyuşturucu hakkında bilgi sahibi olması hedefleniyor.
    Büyükşehir Belediyesi olarak madde bağımlılığı konusunda çalışma başlattıklarını ifade eden  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, “Madde Bağımlılığıyla ilgili başlattığımız projeyle Ailelerin ve toplumdaki her ferdin dikkatini çekmek için sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında bilgilendirme yaparak vatandaşlara ulaştık. Günümüzde madde bağımlılığı önemli bir problem toplum ve aileler için buna dikkat çekmek, aileleri uyarmak ve    ailelerin çocuklarıyla nasıl iletişime geçmesi ile onların takibini sağlamak adına projemizi sürdürüyor. Arkadaşlarımızla birlikte broşürler dağıtıp bir takım faliyetler yürüteceğiz. Verilen desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
    AK Parti Şanlıurfa Uyuşturucuyla Mücadele Komisyon Başkanı Hasan Suyun ise, “AK Parti Şanlıurfa il teşkilatı olarak kurulan Uyuşturucuyla mücadele komisyonunda vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. inşallah vatandaşlarında verdiği desteklerle madde bağımlılığını sonlandıracağız” dedi.
    AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Ahmet Başak, “Uyuşturucuyla mücadele, terörle mücadeleden daha zor.  Kendi çocuklarımıza sahip çıkmamız için ve annelerin ağlamaması için hep birlikte bu konunun üzerinde durmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!