Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Dünyanın en kaliteli fıstığı Birecik'te yetişiyor

Dünyanın en kaliteli fıstığı Birecik'te yetişiyor

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, dünyanın en kaliteli fıstığının Birecik’te yetiştiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2012 Çarşamba 22:04
Dünyanın en kaliteli fıstığı Birecik'te yetişiyor
Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, kendilerini ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş ve beraberindeki heyete Şanlıurfa’daki tarım ve borsanın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan kaya, İTO Başkanı Yalçıntaş ve beraberindekilere kendilerini ziyaret ettikleri için teşekkür etti.

Şanlıurfa’da çok verimli tarım arazilerinin olduğunu aktaran Kaya, “Urfa’da yetişen biberin patentini Kahramanmaraş, Fıstığın patentini ise Gaziantep aldı. Oysaki dünyanın en kaliteli fıstığı Birecik’te yetişiyor. Biz ancak sadeyağın patentini alabildik.” diye konuştu.  “GAP”  denilince insanların aklına Harran Ovası’nın geldiğini söyleyen Başkan Kaya, “Türkiye’nin gözü Harran’da. Hükümetimiz son 3 yıldır Urfa’ya ciddi yatırımlar yapıyor.” dedi.

Şanlıurfa’nın Türkiye pamuğunun yüzde 41’lik bir bölümünü karşıladığını belirten Kaya,  pamukta kalitenin belirlenebilmesi için standardizasyon ve tek balya sistemine geçilmesinin gerektiğini aktardı.

Şanlıurfa’da bulunmaktan çok memnun olduğunu belirten İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ise kendilerini ağırladıkları için Kaya’ya teşekkür etti. Yalçıntaş, Meclis Başkanı M. Emin Aydın ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’ya birer kitap hediye etti.
www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com