Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Dünya ve Türkiye ekonomisi Mersin'de konuşuldu‏

Dünya ve Türkiye ekonomisi Mersin'de konuşuldu‏

​Türkiye Finans Derneği ve Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (GİAD) ortaklığı ile düzenlenen ''Ekonomik Gelişmeler Işığında 2016 ve Sonrası'' konulu panelde Dünya, Türkiye ve Mersin ekonomisi masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2015 Pazar 15:36
Dünya ve Türkiye ekonomisi Mersin'de konuşuldu‏

Türkiye Finans Derneği ve Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (GİAD)  ortaklığı ile düzenlenen ‘’Ekonomik Gelişmeler Işığında 2016 ve Sonrası’’ konulu panelde konuşan, Finans Derneği Yönetim Kurulu ve Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olan Furkan Ünal, Dünya’da büyük dönüşümlerin olduğuna, sınırların çizildiğine ve piyasaların finansal açıdan dengesiz olduğuna vurgu yaptı.

“Rus ekonomisi çöküşte”

Rus ekonomisinin çöküşte olduğunu belirten Ünal, “Rus ekonomisi çöküştedir. Petrol, doğal gaz ve metal fiyatlarında yaşanan sert düşüşte, Ukrayna ve Türkiye krizi büyük rol oynuyor. Bu durum para çıkışlarına neden oluyor ama Rusya’nın bu durumdan zarar görmesi Türkiye'yi de etkiler. Girişimci iş adamları 5 yıllık planlarını oluşturmalı. Yatırımcılar rekabet avantajı sağlayacak özelliklere sahip girişimcileri özellikle tercih eder. Sermayesi havuzunda olan yatırımcılar genelde yüzde 20'nin üzerinde getiri elde etmeyi hedefler.” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı İsmet Yalçın ise “Girişimcilik, Türkiye’nin en önemli olgusu ve biz TİM olarak bu konuya özel ilgi gösteriyoruz. Türkiye’nin ihracat yolunda bir hedefi var ve bu hedef doğrultusunda ilerliyor. Dünyada yaşanan krizler doğrultusunda 2016 yılında Türkiye ihracatında ciddi bir sıçrama beklemiyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Panelde son olarak konuşan Finans Derneği ikinci  Başkanı Batuğhan Karaer, Türkiye’deki havacılık sektörünün Dünya’daki ve Avrupa’daki havacılık sektöründen daha hızlı büyüdüğünü, bu yıl 138 milyon yolcuya ulaşmak istediklerini belirtti.

Karaer,  530 civarında uçak filolarının var olduğunu, Türkiye’de havacılık sektörünün hızla büyüdüğünü ve Turizm sektörünün de hava yoluyla bağlantılı olarak gelişeceğini ifade etti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Teknokentlere Geçişlerde Akademik Başarı Söyleşisi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com