Advert
Advert
Advert

DÜNYA SU GÜNÜ, "HAYATIN KAYNAĞI SUDUR"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla makamında kabul ettiği öğrencilerle birlikte yağlı boya Su Damlasını resmettiler.

DÜNYA SU GÜNÜ,
DÜNYA SU GÜNÜ,    Öğrencilerle makamında bir süre günün önemine yönelik sohbet eden Başkan Güvenç, öğrencilerin duyarlı yaklaşımlarının kendisini memnun ettiğini ve insan hayatının en önemli yaşam kaynağı olduğunu dile getirdi.

    Suyun önemini ve kıymetinin önemine dikkat çeken Güvenç, öğrencilere hayat kaynağı suyun önemini anlatarak Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlara temiz içme suyu içirmek için yapmış olduğu çalışmaları aktardı.

"Hayatın kaynağı sudur, su olmazsa hayat olmaz" diyen Güvenç,"Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan suyumuzu arıtmaya çalışırken bir yandan da suyumuzun bilinçli kullanılması için eğitimler veriyoruz" dedi.

    Dünyanın en önemli kalkınma projelerinden birsi olan GAP Projesiyle Türkiye'nin suya ne kadar önem verdiğinin altını çizen Güvenç, "Devletimiz suyla tarımın ve toprağı bilinçli bir şekilde ulaştırmayı sağlıyor. Dünyanın en büyük kalkınma projesini Türkiye olarak biz yaptık, GAP Projesiyle bir yandan arazilerimizi sularken bir yandan da elektrik üreterek ülkemizin enerji ihtiyacını karşılıyoruz. Belediye olarak hem devletin projelerine destek veriyorken hemde  halkımızın ve çiftçimizin taleplerini ilgili bakanlıklara iletiyoruz. Şanlıurfa'da Suyun veriminin artırılması, temizliği ve şebekelerin yenilenmesi gibi çalışmaları yürütüyoruz. 10 İlçemizin içme suyu kaynağı şuanda yeraltı suyu ve Belediye olarak bunun daha hijyenik olarak baraj suyu olması için çalışmalar sürdürerek projelendirmeleri yapıyoruz.  Şanlıurfa'da eskiyen altyapı ve su dağıtım tesislerinin değiştirilmesi için ise gerekli görüşmeler sağlayarak inşallah önümüzdeki dönemde  çalışmalara da başlayacağız ve halkımıza daha kaliteli içme suyu sağlayacağız" şekline konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret