Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam DÜNYA SU GÜNÜ, "HAYATIN KAYNAĞI SUDUR"

DÜNYA SU GÜNÜ, "HAYATIN KAYNAĞI SUDUR"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla makamında kabul ettiği öğrencilerle birlikte yağlı boya Su Damlasını resmettiler.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2015 Pazartesi 11:01
DÜNYA SU GÜNÜ,    Öğrencilerle makamında bir süre günün önemine yönelik sohbet eden Başkan Güvenç, öğrencilerin duyarlı yaklaşımlarının kendisini memnun ettiğini ve insan hayatının en önemli yaşam kaynağı olduğunu dile getirdi.

    Suyun önemini ve kıymetinin önemine dikkat çeken Güvenç, öğrencilere hayat kaynağı suyun önemini anlatarak Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlara temiz içme suyu içirmek için yapmış olduğu çalışmaları aktardı.

"Hayatın kaynağı sudur, su olmazsa hayat olmaz" diyen Güvenç,"Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan suyumuzu arıtmaya çalışırken bir yandan da suyumuzun bilinçli kullanılması için eğitimler veriyoruz" dedi.

    Dünyanın en önemli kalkınma projelerinden birsi olan GAP Projesiyle Türkiye'nin suya ne kadar önem verdiğinin altını çizen Güvenç, "Devletimiz suyla tarımın ve toprağı bilinçli bir şekilde ulaştırmayı sağlıyor. Dünyanın en büyük kalkınma projesini Türkiye olarak biz yaptık, GAP Projesiyle bir yandan arazilerimizi sularken bir yandan da elektrik üreterek ülkemizin enerji ihtiyacını karşılıyoruz. Belediye olarak hem devletin projelerine destek veriyorken hemde  halkımızın ve çiftçimizin taleplerini ilgili bakanlıklara iletiyoruz. Şanlıurfa'da Suyun veriminin artırılması, temizliği ve şebekelerin yenilenmesi gibi çalışmaları yürütüyoruz. 10 İlçemizin içme suyu kaynağı şuanda yeraltı suyu ve Belediye olarak bunun daha hijyenik olarak baraj suyu olması için çalışmalar sürdürerek projelendirmeleri yapıyoruz.  Şanlıurfa'da eskiyen altyapı ve su dağıtım tesislerinin değiştirilmesi için ise gerekli görüşmeler sağlayarak inşallah önümüzdeki dönemde  çalışmalara da başlayacağız ve halkımıza daha kaliteli içme suyu sağlayacağız" şekline konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Kaçak Elektrik İle Mücadelede Halkın Desteği Artıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com